Leki MERCK

Crixivan

Inhibitor proteazy, który uniemożliwia wirusowi HIV modyfikację swojego DNA i RNA w celu tworzenia lekoopornych mutacji. Jest bardzo skutecznym, stosowanym w wysoce aktywnej terapii antyretrowirusowej (HAART) lekiem.

Vigantol

Cholekalcyferol - jedna spośród witamin z grupy D. Jest sekosteroidem, metabolizowanym w wątrobie do kalcyfediolu i kalcytriolu; stosowany w przypadku hipowitaminozy D, osteoporozy, zaburzeń rozwoju kości i stanów złego wchłaniania w wyniku przewlekłych schorzeń jelit.

Novothyral

Preparat składa się z 2 syntetycznie otrzymywanych substancji działających jak naturalne hormony tarczycy. Powoduje zwiększenie przemiany materii, wpływa na dojrzewanie komórek, a także wywiera wpływ na działanie innych hormonów. Lek stosowany jest w leczeniu niedoczynności tarczycy.

Glucophage

Obniżające poziom cukru we krwi poprzez zmniejszanie wchłaniania glukozy z przewodu pokarmowego i hamowanie jej produkcji w wątrobie (glukoneogeneza) oraz zwiększanie jej zużycia przez tkanki; także normalizujące zaburzenia gospodarki lipidowej i hamujące zlepianie się płytek krwi (antyagregacyjne) - lek z grupy pochodnych biguanidu. Metformina nie ma wpływu na wydzielanie insuliny.

Jodid tabletki

Uzupełnia niedobór jodu – pierwiastka niezbędnego dla syntezy hormonów tarczycy, hormonu wzrostu oraz prawidłowego rozwoju ośrodkowego układu nerwowego i układu kostno-stawowego. Jodek potasu wykazuje także silne działanie wykrztuśne oraz odkażające – wchodzi w skład gotowych leków wykrztuśnych; jest także stosowany do przygotowywania mieszanek wykrztuśnych w aptekach.