Leki Merck Sharp & Dohme

Prinivil

Lek zawierający lisinopril- substancję zmniejszającą ciśnienie krwi. Wykorzystywany w leczeniu nadciśnienia tętniczego i niewydolności serca.

Crixivan

Inhibitor proteazy, który uniemożliwia wirusowi HIV modyfikację swojego DNA i RNA w celu tworzenia lekoopornych mutacji. Jest bardzo skutecznym, stosowanym w wysoce aktywnej terapii antyretrowirusowej (HAART) lekiem.

Hyzaar

Jest to preparat złożony zawierający losartan – lek blokujący wpływy wytwarzanej w organizmie angiotensyny II i tiazydowy lek moczopędny hydrochlorotiazyd. Łączne stosowanie wymienionych leków poprawia kontrolę ciśnienia krwi, a losartan częściowo zapobiega działaniom niepożądanym hydrochlorotiazydu, zwłaszcza tym związanym z nadmierną utratą potasu z organizmu.

Stocrin

Jest to lek stosowany w leczeniu zakażenia HIV, zawsze razem z innymi lekami przeciwwirusowymi (np. zidowudyną, lamiwudyną).

Vioxx

Rofekoksib jest niesteroidowym lekiem przeciwzapalnym nowej generacji. Wykazuje działanie przeciwbólowe, przeciwgorączkowe, przeciwzapalne. Nie wpływa na zlepianie się płytek krwi ani czas krwawienia.

Propecia

Jest to lek zmniejszający działanie męskich hormonów płciowych - androgenów - stosowany w łysieniu typu męskiego.

Zocor

Zocor  zawiera jako substancję czynną simwastatynę – substancję hamującą wytwarzanie cholesterolu w wątrobie. Hamuje jeden z enzymów szlaku metabolicznego powstawania cholesterolu, tzw. HMG-CoA, co zmniejsza ilość wytwarzanego cholesterolu.

Sinemet

Preparat złożony (połączenie lewodopy i karbidopy, który zapobiega rozkładowi lewodopy) o działaniu przeciwparkinsonowskim.

Cozaar

Hamujące działanie angiotensyny II przez wpływ na swoiste receptory, co powoduje długotrwałe (trwające co najmniej 24 godz.) rozszerzenie naczyń krwionośnych, obniżenie ciśnienia tętniczego krwi, zmniejszenie przerostu mięśnia sercowego, a także ochronę nerek u chorych na nadciśnienie tętnicze i cukrzycę. Pełny rozwój działania leku występuje zazwyczaj po 3, (niekiedy na wet po 6 tyg.) systematycznego stosowania. […]

Singulair

Silne, długotrwałe przeciwzapalne, przeciwuczuleniowe, rozszerzające oskrzela – lek z grupy wybiórczych (selektywnych) antagonistów receptora leukotrienowego.

Fosamax

Preparat zawiera pochodną pirofosforanu o działaniu wzmacniającym kości; jego substancja czynna, kwas alendronowy, przeciwdziała osteoporozie zwykłej i wywołanej długotrwałym stosowaniem sterydów. Tabletki należy przyjmować na pusty żołądek, rano, minimum pół godziny przed śniadaniem.

Trusopt krople

Silnie obniżające ciśnienie śródgałkowe – lek z grupy inhibitorów anhydrazy węglanowej (enzymu odpowiedzialnego za produkcję cieczy wodnistej oka).

Maxalt RPD

Lek jest jednym z najskuteczniejszych leków stosowanych do przerwania napadu migreny.

Proscar

Lek hamuje przemianę testosteronu do dihydrotestosteronu. Patrz również: Androster.

Cosopt

Skojarzone działanie składników – obniżające ciśnienie wewnątrzgałkowe, wykorzystujące synergizm (wzajemne nasilenie działania) beta-blokera (timolol) i inhibitora anhydrazy węglanowej (dorzolamide).