Leki MERZ

Contractubex

Preparat o działaniu nawilżającym naskórek i uelastyczniającym blizny, wpływającym na tworzenie się prawidłowej tkanki łącznej i na strukturę kolagenu. Wzmaga zmiękczanie tkanki bliznowatej i przy­spiesza jej regenerację.

Amantix

Jest to lek przeciwwirusowy w objawach grypy. Ponadto jest stosowany w leczeniu choroby Parkinsona i zespołów parkinsonowskich jako lek pomocniczy.

Viru-Merz

Jest to lek przeciwwirusowy, stosowany w zmianach skórnych w przebiegu opryszczki i ospy wietrznej. Lek jest skuteczny w pierwszej fazie tworzenia się zmian skórnych. W momencie, gdy pęcherzyki są już uformowane, nie wpływa na dalszy przebieg choroby i gojenia.

Axura

Poprawia przekazywanie impulsów nerwowych i pamięć – lek z grupy antagonistów receptorów NMDA (receptory NMDA występują w mózgu i biorą udział w przekazywaniu sygnałów nerwowych istotnych dla procesu uczenia się oraz dla procesów zapamiętywania; utrata pamięci w chorobie Alzheimera spowodowana jest m.in. zaburzeniami działania tych receptorów).

Hepa-Merz 3000 granulat

Przyspiesza wątrobowe i mózgowe procesy odtruwania, korzystnie wpływa na przemiany białek, tłuszczów i węglowodanów w organizmie, działa regenerująco na komórki wątrobowe. Substancją czynną jest ornityna – aminokwas biorący udział w wątrobowej syntezie mocznika z amoniaku.

Hepa-Merz tabletki

Przyspieszające wątrobowe i mózgowe procesy odtruwania z amoniaku; normalizujące przemianę węglowodanów i tłuszczów (działanie lipotropowe).