Leki Pharmacia

Dalacin C

Jest to antybiotyk z grupy linkosamidów o względnie wąskim zakresie działania przeciwbakteryjnego.

Regaine

Preparat do stosowania miejscowego o działaniu pobudzającym wzrost włosów i hamującym ich wypadanie.

Ibustrin

Indobufen hamuje zlepianie płytek krwi, a przez to zapobiega tworzeniu się zakrzepów i zatorów w naczyniach krwionośnych. Jest stosowany zapobiegawczo i leczniczo w chorobach naczyń: chorobie niedokrwiennej serca, prewencji wtórnej po zawale serca, w zaburzeniach krążenia mózgowego, pooperacyjnych powikłaniach zakrzepowych, chorobach naczyń na tle miażdżycy.

Estracyt

Preparat wykazuje powinowactwo do tkanki gruczołu krokowego oraz działa na komórki nowotworowe tego narządu.

Mirapexin

Lek stosowany w chorobie Parkinsona. Może być stosowany w monoterapii lub razem z preparatami lewodopy.

Zyvoxid

Chemioterapeutyk z grupy oksazolidynonów o szerokim zakresie działania bakteriobójczego, stosowany w leczeniu zapalenia płuc, skóry i tkanek miękkich.

Xalatan

Obniżające podwyższonego ciśnienia wewnątrzgałkowego – lek z grupy pochodnych prostanoidów.

Xanax

Działa podobnie jak diazepam, lecz bardziej wybiórczo przeciwlękowo, nasennie, natomiast słabiej przeciwdrgawkowo i miorelaksacyjnie. Ponadto wykazuje wyraźne działanie przeciwdepresyjne, jednak słabsze i o innym mechanizmie niż typowe leki przeciwdepresyjne.

Salazopyrin EN

Działanie przeciwzapalne, immunosupresyjne (hamujące reakcje odpornościowe), przeciwbakteryjne - lek z grupy sulfonamidów.

Medrol

Jest to syntetyczny kortykosteroid o właściwościach zbliżonych do hormonów wy­dzielanych przez korę nadnerczy. W porównaniu z innymi lekami tej licznej grupy ma pośrednią siłę działania przeciwzapalnego i działa umiarkowanie długo (12-36 h).

Dalacin T

Jest to antybiotyk z grupy linkosamidów w postaci preparatu do miejscowego stosowania. W zależności od stężenia działa bakteriobójczo lub hamuje rozwój bakterii.

Colestid

Lek powoduje zmniejszenie stężenia cholesterolu we krwi dzięki temu, że wiąże się z kwasami żółciowymi w świetle jelita. Hamuje wchłanianie kwasów żółciowych w jelitach, przez co usuwa substrat dla powstawania cholesterolu w organizmie i obniża w ten sposób jego stężenie; zmniejsza także świąd skóry w przypadkach, gdy przyczyną występowania swędzenia jest żółtaczka – lek z […]