Leki PHARMASWISS CESKA REPUBLIKA

Flucinar N

Flucinar N to połączenie fluorokortykosteroidu oraz antybiotyku z rodziny aminoglikozydów. Dzięki wzajemnej hiperaddycji, lek wykazuje działanie przeciwbakteryjne i przeciwzapalne. Stosowany jest w zapaleniach skóry różnego pochodzenia.

Diosminex

Diosminex stosuje się w celu łagodzenia objawów towarzyszących żylakom odbytu oraz w zmniejszeniu bólu towarzycącego przy ciężkości nóg.

Vopecidex

Jest to lek cytostatyczny z grupy antymetabolitów stosowany w raku sutka i raku jelita grubego.

Bedicort salic

Preparat złożony (glikokortykosteroid i kwas salicylowy), stosowany wyłącznie w dermatologii, o działaniu przeciwzapalnym, prze­ciwalergicznym, immunosupresyjnym i przeciwświądowym.

Dexaven

Preparat działający przeciwzapalnie, przeciwalergicznie, immunosupresyjnie i przeciwświądowo. Zwiększa stężenie glukozy we krwi, nasila katabolizm białek, hamuje spalanie lipidów.

Acnelec

Lek zapobiega powstawaniu zaskórników, zmniejsza stan zapalny w grudkach i krostach. Stosowany jest w leczeniu łagodnych i średnio nasilonych postaci trądziku pospolitego, zaskórnikowego i grudkowo-krostkowego.

Calcium pantothenicum

Preparat jest witaminą B5 w postaci soli wapniowej. Kwas pantotenowy jest związkiem niezbędnym w procesach metabolicznych (przemiana węglowodanów, tłuszczów i białek).

Crosuvo

Crosuvo to lek stosowany w hipercholesterolemii, czyli zbyt wysokim poziomie cholesterolu we krwi.

Bisacodyl

Jest to lek o działaniu przeczyszczającym. Działa na jelito grube: zwiększa wydzielanie śluzu, przyspiesza ruchy robaczkowe, rozluźnia masy kałowe i ułatwia wypróżnienie. Wskazaniem do stosowania leku są zaparcia oraz przygotowanie do zabiegów diagnostycznych i chirurgicznych, do których konieczne jest opróżnienie jelita. Przeznaczony do doraźnego i krótkotrwałego stosowania.

Citropepsin

Zwiększa łaknienie, ułatwia trawienie białek pokarmowych, normalizuje kwaśność soku żołądkowego – enzym trawienny występujący w soku żołądkowym.

Captopril

Hamuje powstawanie w organizmie angiotensyny II – substancji odpowiedzialnej za zwężenie naczyń krwionośnych i wzrost ciśnienia tętniczego oraz przerost mięśnia sercowego – lek z grupy inhibitorów konwertazy angiotensyny (IKA) o szybkim i stosunkowo krótkim działaniu.

Bisocard

Obniża ciśnienie tętnicze krwi, zwalnia czynność serca zarówno w spoczynku, jak i po wysiłku, a także obniża zapotrzebowanie mięśnia sercowego na tlen, przez co poprawia przepływ krwi przez naczynia wieńcowe serca i zmniejsza częstość występowania bólu w klatce piersiowej (dławicy piersiowej) u pacjentów z chorobą niedokrwienną serca (chorobą wieńcową).

Deflegmin

Mukolityczne i sekretolityczne (zwiększające ilość wydzieliny w oskrzelach, a zarazem ułatwiające jej upłynnianie i wykrztuszanie).

Diphergan

Silne przeciwuczuleniowe (antyhistaminowe) i przeciwświądowe; także uspokajające, nasenne, przeciwwymiotne – lek przeciwhistaminowy I generacji.

Bedicort G

Skojarzone działanie składników - miejscowe przeciwzapalne, przeciwwysiękowe, przeciwobrzękowe, przeciwbakteryjne.

Altacet

Działa przeciwzapalnie, słabo odkażająco; łagodzi dolegliwości bólowe. Żel może być stosowany w przypadku oparzeń I stopnia (jeśli dochodzi tylko do zaczerwienienia miejsca oparzonego i bólu).

Asprocol

Lek stanowi połączenie kwasu acetylosalicylowego i glikokolu, który przeciwdziała drażniącemu wpływowi kwasu acetylosalicylowe­go na błonę śluzową żołądka.

Promazin drażetki

Promazyna jest neuroleptykiem z grupy pochodnych fenotiazyny o działaniu antypsychotycznym (znosi objawy niektórych chorób psychicznych), stosowanym w leczeniu stanów nadmiernego pobudzenia, schizofrenii i psychoz różnego typu oraz w zwalczaniu wymiotów i nudności.