Leki Pliva Kraków

Aminophyllinum

Aminofilina to połączenie aktywnie działającej teofiliny (78-86%) i etylenodiaminy – związku, który ułatwia rozpuszczenie teofiliny.

Enerbol

Lek o działaniu psychostymulującym, wzmaga metabolizm mózgu. Nie posiada właściwości uspokajających.

Virlix

Virlix to lek którego substancją czynna jest cetyryzyna. Cetyryzyna wykazuje działanie przeciwhistaminowe, blokując receptory wiążące histaminę.

Ethambutol

Etambutol to skuteczny lek w fazie intensywnego skojarzonego leczenia gruźlicy, mającego spowodować zabicie większości prątków.

Mukolina syrop

Mukolityczne i sekretolitycz­ne (zwiększające ilość wydzieliny w oskrzelach, a zarazem ułatwiające jej upłynnianie i wykrztuszanie).

Aviomarin tabletki

Zawarty w preparacie dimenhydrynat jest lekiem przeciwhistaminowym o silnym działaniu przeciwwymiotnym, przeciwalergicznym i łagodnie uspokajającym. Zapobiega objawom i łagodzi symptomy towarzyszące chorobie lokomocyjnej, zmniejsza nudności i wymioty.

Supremin

Jest to lek przeciwkaszlowy. Ma też słabe działanie rozszerzające oskrzela

Sadamin

Jest to lek rozszerzający naczynia krwionośne, co wykorzystuje się w leczeniu wielu chorób, które powstają na tle ich zwężenia. Jego skuteczność kliniczna nie jest w pełni potwierdzona. Stosowany jest także w leczeniu zaburzeń lipidowych (w celu zmniejszania stężenia cholesterolu we krwi, co ma hamować postęp miażdżycy).

Diprophyllinum

Lek (był) stosowany w celu rozkurczenia oskrzeli w astmie, przewlekłym zapaleniu oskrzeli i rozedmie. Jednak jego działanie jest znacznie słabsze niż działanie teofiliny. Lek nie powinien być zalecany w ostrych stanach skurczowych oskrzeli.

Sulpiryd

Jest to neuroleptyk, a więc lek znoszący objawy niektórych chorób psychicznych. Jest stosowany głównie w leczeniu schizofrenii, psychoz paranoidalnych, zespołów urojenio­wo-depresyjnych wieku rozwojowego i innych. Działa aktywizująco, antydepresyjnie. Bywa również stosowany w zespołach nerwicowych, w leczeniu uzależnienia od alkoholu i leków.

Doxepin

Słabe przeciwdepresyjne; silne przeciwlękowe i uspokajające, słabe poprawiające napęd – lek z grupy trójcyklicznych (trójpierścieniowych) leków przeciwdepresyjnych I (starej) generacji.

Hepatil

Działanie przyspieszające wątrobowe i mózgowe procesy odtruwania z amoniaku; normalizujące przemianę węglowodanów i tłuszczów (działanie lipotropowe). Wskazaniem do stosowania leku mają być zaburzenia trawienia na podłożu fermentacyjnym w przewlekłych chorobach wątroby.

Gastal

Preparat (w postaci tabletek do ssania) o właściwościach osłaniających błonę śluzową żołądka i dwunastnicy, ściągających i zobojętniających.

Venotrex

Usprawniające mikrokrążenie krwi w drobnych naczyniach (uszczelniają­ce, przeciwobrzękowe, zmniejszające prze­puszczalność oraz poprawiające napięcie i elastyczność ścian naczyń włosowatych; przeciwdziałające zlepianiu się płytek krwi, zwiększające plastyczność krwinek czerwo­nych); przeciwobrzękowe i przeciwwysiękowe, przeciwświądowe, przeciwdziałające skurczom mięśni nóg – pochodna rutyny, lek z grupy bioflawonoidów.