Leki Polfa Kutno

Dexprofen

Lek z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ) o działaniu przeciwbólowym, przeciwgorączkowym, przeciwzapalnym i przeciwobrzękowym.

Cuprenil

Penicylamina jest związkiem tworzącym kompleksowe połączenia z metalami ciężkimi, które dzięki dobrej rozpuszczalności są następnie wydalane z moczem. Lek hamuje rozplem tkanki łącznej oraz odpowiedź immunologiczną u osób cierpiących na choroby z autoagresji, takie jak toczeń rumieniowaty układowy, twardzina skóry, zapalenie skórno-mięśniowe, choroby reumatyczne. Jest stosowany w leczeniu zatrucia metalami ciężkimi i rtęcią, ołowiem, złotem, cynkiem, leczeniu chorób przebiegających ze zwiększeniem stężenia miedzi w organizmie (choroba Wilsona), cystyny (cystynuria).

Proscillaridin

Proscilarydyna to lek podobny do digoksyny, należący do tzw. glikozydów nasercowych. W przeszłości była stosowana w leczeniu niewydolności krążenia.

Digoxin

Digoksyna należy do grupy leków nazwanych glikozydami nasercowymi. Przez lata leki tej grupy, a zwłaszcza digoksyna, były podstawą w leczeniu przewlekłej niewydolności serca, która powstaje na tle różnych chorób serca. Obecnie lek ma zastosowanie tylko w niektórych przypadkach niewydolności serca, a także w niektórych rodzajach zaburzeń rytmu serca. Digoksynę łatwo przedawkować, ponieważ dawka toksyczna jest niewiele większa niż dawka lecznicza.

Antidral

Preparat zmniejszający wydzielanie potu, działający ściągająco i odkażająco na skórę. Likwiduje przykry zapach potu. Jest stosowany przy nadmiernej potliwości dłoni, stóp i pach.

Acudex

Puder ten jest używany miejscowo w celu przyspieszenia gojenia się ran i owrzodzeń poprzez usuwanie z ran wysięku. Ułatwia oczyszczanie się ran i ułatwia ziarninowanie.

Sevredol

Zawarta w preparacie morfina jest opioidem izocholinowym o działaniu przeciwbólowym; hamuje odczuwanie bólu, spowalnia reakcje układu nerwowego, działa nasennie, przeciwlękowo. Stosowana jest w bólach o różnym nasileniu, głównie rakowych i pooperacyjnych.

Mst continus

Zawarta w preparacie morfina jest opioidem izocholinowym o działaniu przeciwbólowym; hamuje odczuwanie bólu, spowalnia reakcje układu nerwowego, działa nasennie, przeciwlękowo. Stosowana jest w bólach o różnym nasileniu, głównie rakowych i pooperacyjnych.

DHC continus

Lek z grupy narkotycznych leków przeciwbólowych, o silnym działaniu przeciwkaszlowym.

Cloranxen

Lek należy do grupy pochodnych benzodiazepiny o działaniu przeciwlękowym oraz uspokajającym i nasennym. Ma również działanie zwiotczające mięśnie szkieletowe i przeciwdrgawkowe. Jest stosowany w leczeniu stanów lękowych, nerwicy lękowej, stanów nadmiernego pobudzenia oraz w uzależnieniu alkoholowym i padaczce.

Fenactil

Chlorpromazyna należy do grupy leków zwanych neuroleptykami. Jest stosowana w leczeniu chorób psychicznych, np. schizofrenii, stanów maniakalnych, oraz niekiedy również w zaburzeniach zachowania u dzieci. Ma działanie uspokajające, dlatego bywa stosowana do opanowywania stanów pobudzenia w innych zaburzeniach psychicznych. Jest silnym lekiem przeciwwymiotnym stosowanym u dorosłych w przypadku uporczywych nudności i wymiotów. Jako lek wspomagający jest używana w leczeniu bólów o różnej etiologii (nerwobóle, bóle fantomowe, bóle w chorobie nowotworowej i inne), przed zabiegami chirurgicznymi (aby zmniejszyć zdenerwowanie) i w innych chorobach.

Andepin

Średnio silne przeciwdepresyjne, umiarkowane poprawiające napęd („odhamowujące”); słabe przeciwlękowe, także hamujące łaknienie – lek z grupy selektywnych (wybiórczych) inhibitorów wychwytu zwrotnego serotoniny (SSRI). Działanie SSRI polega na hamowaniu wychwytu zwrotnego neuroprzekaźnika serotoniny – jednej z substancji odpowiedzialnych za przenoszenie bodźców w układzie nerwowym. Neuroprzekaźniki w warunkach fizjologicznych są uwalniane do złącza miedzy komórkami nerwowymi zwanego […]

Ostenil

Preparat zawiera pochodną pirofosforanu o działaniu wzmacniającym kości; jego substancja czynna, kwas alendronowy, przeciwdziała osteoporozie zwykłej i wywołanej długotrwałym stosowaniem sterydów. Tabletki należy przyjmować na pusty żołądek, rano, minimum pół godziny przed śniadaniem.

Gastrolit

Do nawadniania doustnego. Lek jest stosowany do nawadniania doustnego w przebiegu biegunek u niemowląt, dzieci i osób dorosłych.

Gasprid

Jest to lek o działaniu pobudzającym motorykę przewodu pokarmowego, nie zwiększa wydzielania kwasu żołądkowego, hamuje retluks żołądkowo-przełykowy i dwunastniczo-żołądkowy.

Aescin tabletki

Preparat zawierający wyciąg z nasion kasztanowca zwyczajnego (Aesculus hippocastanum L.). Jego głównym składnikiem jest beta-escyna, która zmniejsza zastoje żylne i obrzęki. Polecana jest w żylakowatości oraz pooperacyjnych i pourazowych obrzękach tkanek.