Leki POLFA PABIANICE

Ovulastan

Doustna antykoncepcja hormonalna. Połączenie dwóch substancji aktywnych skutecznie chroni przed zapłodnieniem.

Pabialgin P

Lek łączy działanie przeciwgorączkowe i przeciwbólowe propyfenazonu oraz uspokajają­ce allobarbitalu. Jest to lek przestarzały. 

Gardan P

Preparat działa przeciwbólowo, przeciwgorączkowo, przeciwzapalnie. Metamizol wykazuje też słabe działanie rozkurczające.

Dihydralazinum

Lek powoduje długotrwałe i powolne obniżenie ciśnienia krwi przez bezpośredni wpływ rozkurczowy na mięśniówkę gładką naczyń krwionośnych. Zwiększa przepływ krwi przez nerki i mózg.

Cholestil

Preparat wykazuje właściwości żółciotwórcze i żółciopędne, ponadto rozkurczające mięśnie gładkie. Lek stosowany jest w stanach zapal­nych pęcherzyka żółciowego i dróg żółciowych oraz w zaburzeniach dyspeptycznych.

Vagothyl

Jest to lek o działaniu antybakteryjnym i przeciwrzęsistkowym, działający również miejscowo ściągająco i hamujący niewielkie krwawienia.

Cholamid

Lek wykazuje działanie żółciopędne, przeciwskurczowe i słabo odkażające drogi żółciowe. Wskazaniem do stosowania leku są stany zapalne pęcherzyka i dróg żółciowych, pomocniczo stosuje się w stanach po operacji i usunięciu pęcherzyka żółciowego.

Binazin

Obniżające ciśnienie tętnicze poprzez rozszerzenie naczyń tętniczych. Lek działający obniżające na ciśnienie rozkurczowe krwi. Zmniejsza opór naczyniowy, zwiększa przepływ krwi przez nerki. Stosowa- ny jest w leczeniu nadciśnienia tętniczego.

Cardiamidum

Niepewne działanie – podnosi ciśnienie tętnicze; zwiększa głębokość i częstość oddechów.

Cardiamid-Coffein

Działanie pobudzające ośrodkowy układ nerwowy, podnoszące ciśnienie tętnicze, przyśpieszające czynność serca, usprawniające oddychanie. Bywa stosowany w stanach przemęczenia fizycznego, wyczerpania psychicznego, u osób z niskim ciśnieniem krwi, przy omdleniach, ale przydatność kliniczna leku jest oceniana jako niewielka.

Cefalgin

Lek złożony (propyfenazon, paracetamol i kofeina) o skojarzonym działaniu przeciwgorączkowym, wyraźnym przeciwbólowym i przeciwzapalnym. Kofeina przyspiesza i nasila działanie przeciwbólowe paracetamolu.

Mabuson

Średnio silne przeciwlękowe. Nie działa nasennie, przeciwdrgawkowo i nie zmniejsza napięcia mięśni szkieletowych i nie powoduje uzależnienia psychofizycznego, nie upośledza pamięci i nie wpływa depresyjnie na ośrodek oddechowy.

Arechin

Działanie: pierwotniakobójcze, w tym przeciw zarodźcom wywołującym malarię; także hamujące postęp niektórych schorzeń zapalnych układu kostno-stawowego.

Spasmophen

Preparat wpływa na czynność i wydzielanie przewodu pokarmowego. Działa rozkurczowo, zmniejsza wydzielanie gruczołów błon śluzowych, w tym soku żołądkowego, zmniejsza napięcie i czynność jelit.

Prazol

Preparat zawiera omeprazol - inhibitor pompy protonowej, który hamuje wydzielanie soku żołądkowego. Polecany jest w przypadku wystąpienia wrzodów żołądka z towarzyszącym refluksem oraz zespołu Zollingera-Ellisona.