Leki POLFA WARSZAWA

Astemizol

Jest to długo działający lek przeciwhistaminowy o wolno ujawniającym się początku działania.

Polnitrin

Nitrogliceryna zmniejsza niedokrwienie serca głównie przez zmniejszenie jego zapotrzebowania na tlen.

Sulfanizolon

Sulfanizolon to preparat okulistyczny, przeznaczony do leczenia bakteryjnych zakażeń spojówek oraz likwidowania bólu, podrażnień i świądu, które im towarzyszą.

Teronac (Mazindol)

Mazindol jest pochodną amfetaminy i należy do najsilniejszych leków zmniejszających łaknienie. Jest stosowany pomocniczo w leczeniu otyłości, szczególnie otyłości prostej.

Ephedrinum hydrochloricum

Efedryna powoduje pobudzenie receptorów adrenergicznych, przez co zwęża naczynia krwionośne (następuje wzrost ciśnienia tętniczego krwi i przyspieszenie czynności serca), powoduje rozszerzenie oskrzeli, zmniejsza wydzielanie śluzu, osłabia napięcie mięśni gładkich przewodu pokarmowego i pęcherza moczowego a także rozszerza źrenice.

Biotebal

Biotebal zawiera biotynę – witaminę z grupy B. Niedobór biotyny powoduje zapalenie skóry wokół oczu, nosa, ust, zapalenie spojówek, a także zaburzenia wzrostu paznokci i włosów.

Decaldol

Lek o działaniu przeciwpsychotycznym, uspokajającym, przeciwlękowym i przeciwwymiotnym.

Haloperidol

Silne antypsychotyczne i uspokajające, słabe przeciwdepresyjne i antyautystyczne, także przeciwwymiotne – lek z grupy neuroleptyków pochodnych butyrofenonu.

Propranolol

Jest to lek beta-adrenolityczny blokujący część współczulną układu nerwowego. Ma przez to wiele różnych działań na organizm człowieka, zwłaszcza na układ krążenia. Znajduje zastosowanie w leczeniu choroby niedokrwiennej serca, nadciśnienia tętniczego, niektórych zaburzeń rytmu i zapobieganiu powtórnemu zawałowi serca. Lek jest także stosowany w licznych innych chorobach, np. profilaktyce antymigrenowej, nadczynności tarczycy, znoszeniu drżeń mięśniowych (np. po solach litu) lub lęku.

Thymazen

Działanie miejscowe, zwężające naczynia krwionośne błony śluzowej nosa, przeciwobrzękowe, przeciwwysiękowe, przeciwuczuleniowe, udrażniające nos i zatoki oboczne nosa.

Rhinazin

Preparat wykazuje działanie antyalergiczne, szybko i długotrwale kurczy naczynia krwionośne, znosząc m. in. obrzęk błony śluzowej nosa i działając przeciwwysiękowo.

Oxalin

Lek podany miejscowo w postaci kropli do nosa lub żelu powoduje skurcz naczyń powierzchniowych łagodząc przekrwienie i obrzęk w przebiegu stanów zapalnych.

Betadrin WZF

Jest to preparat złożony zmniejszający zależne od histaminy objawy alergicznego nieżytu nosa: wyciek i uczucie blokady nosa.