Eloprine
Lek przeciwwirusowy i immunostymulujący w postaci syropu. Zawiera pranobeks inozyny, substancję znajdującą się również w preparatach Neosine i Groprinosin.
Lek przeciwwirusowy i immunostymulujący w postaci syropu. Zawiera pranobeks inozyny, substancję znajdującą się również w preparatach Neosine i Groprinosin.
Falsigra jest lekiem pozwalającym wywołać i utrzymać erekcję u mężczyzn. Pomimo zastosowania leku wzwód nadal należy uzyskać za pomocą normalnej stymulacji seksualnej.
Jest to lek o działaniu żółciotwórczym i żółciopędnym. Kwas ursodeoksycholowy, zmniejszając wydzielanie cholesterolu do żółci, zapobiega tworzeniu się kamieni żółciowych.
Preparat wykazuje działanie przeciwgrzybicze (hamuje syntezę ergosterolu, który jest niezbędny do budowy błony komórkowej grzyba). Działa na Candida spp., rodzaje Microsporum, Trichophyton, Epidermophyton.
Jest to lek niesterydowy o działaniu przeciwzapalnym, przeciwalergicznym i hamującym skurcze oskrzeli. Hamuje wytwarzanie mediatorów zapalenia, blokuje receptory adrenergiczne.
Jest to pochodna benzodiazepiny, wykazująca silne działanie nasenne, uspokajające, przeciwlękowe, przeciwdrgawkowe i miorelaksacyjne.
Lek o silnym działaniu rozkurczającym na mięśnie gładkie naczyń wieńcowych.
Preparat wykazuje działanie przeciwgrzybicze (hamuje syntezę ergosterolu, który jest niezbędny do budowy błony komórkowej grzyba).
Lek zawierający substancję czynną – trimebutynę, będącą agonistą receptorów enkefalinowych w ścianie jelit. Pobudza hipokinetyczną mięśniówkę jelita, zaś zmniejsza kurczliwość hiperkinetycznej mięśniówki jelit.
Lek o skojarzonym działaniu rutyny i witaminy C. Uważa się, że wzmacnia ściany naczyń krwionośnych, zapobiega krwawieniom, zwiększa odporność na zakażenia, lecz jego działanie nie zostało potwierdzone. Jest stosowany w nieżytach i stanach zapalnych błon śluzowych, chorobach uczuleniowych, chorobach przeziębieniowych, grypie.
Atussan Mite to syrop przeciwkaszlowy. Zawiera jako substancję czynną butamiratu cytrynian.
Atussan to syrop przeciwkaszlowy zawierający jako substancję czynną butamirat. Butamirat to nieopioidowy lek przeciwkaszlowy, hamuje odruch kaszlu na poziomie rdzenia przedłużonego.
Aflavic to preparat wzmacniający naczynia włosowate i chroniący ściany naczyń krwionośnych. Zawiera diosminę – związek flawonowy wykazujący działanie ochronne na naczynia żylne, zmniejszający przepuszczalność ścian naczyń żylnych oraz działający przeciwobrzękowo i przeciwzapalnie. Aflavic poprawia elastyczność i stan napięcia ścian naczyń żylnych, a także zmniejsza zastój żylny w kończynach dolnych.
Polfergan to lek zawierający prometazynę, wykazującą działanie przeciwhistaminowe, antyalergiczne oraz przeciwpsychotyczne.
Skojarzone działanie składników: przeciwbólowe, przeciwgorączkowe.
Apselan to lek zawierający jako substancję czynną pseudoefedrynę. Pseudoefedryna powoduje obkurczenie błony śluzowej nosa, poprzez stymulację uwalniania noradrenaliny.
Substancją czynną występującą w preparacie jest zolpidem – lek nasenny, pochodna imidazolopirydyny. Jest on wybiórczym agonistą receptora omega1 – benzodiazepinowego (w odróżnieniu do benzodiazepin (innej grupy leków nasennych) – które działają na trzy podtypy tego receptora). Selektywność działania zolpidemu wpływa na mniejszy potencjał uzależniający leku. Jego działanie nasenne związane jest ze zmianą aktywności kanałów chlorkowych […]
Hamuje powstawanie w organizmie angiotensyny II – substancji odpowiedzialnej za zwężenie naczyń krwionośnych i wzrost ciśnienia tętniczego oraz przerost mięśnia sercowego – lek z grupy inhibitorów konwertazy angiotensyny (IKA) o szybkim i stosunkowo krótkim działaniu.
Jest to tiazydopodobny lek moczopędny i rozszerzający naczynia krwionośne, stosowany w leczeniu nadciśnienia tętniczego.
Długotrwale (24 godziny) obniża ciśnienie tętnicze krwi i zmniejsza objawy niedokrwienia serca (zmniejszenie napięcia mięśni gładkich naczyń wieńcowych powoduje rozszerzenie tych naczyń oraz zmniejszenie zapotrzebowania serca na tlen, co z kolei zmniejsza nasilenie i częstość występowania bólów dławicowych, czyli wieńcowych); prawdopodobnie działa także przeciwmiażdżycowo.