Leki POLPHARMA

Ranigast Max

Pochodna cymetydyny o silniejszym i dłuższym działaniu; bloker receptorów histaminowych H2 w obrębie przewodu pokarmowego, który polecany jest w dolegliwościach gastrycznych, głównie zgadze i chorobie wrzodowej żołądka.

Pressocard

Jest to lek beta- i alfa-adrenolityczny blokujący część współczulną układu nerwowego. Ma przez to wiele różnych działań na organizm człowieka, zwłaszcza na układ krążenia.

Solnasin

Krople przywracają prawidłową wilgotność błony śluzowej nosa, ułatwiają usunięcie zalegającej wydzieliny. Krople mają działanie wyłącznie objawowe i nie leczą przyczyny nieżytu.

Polpressin

Lek o działaniu obniżającym ciśnienie tętnicze krwi i obniżającym poziom cholesterolu całkowitego, frakcji LDL i VLDL i triglicerydów.

Gemfibral

Preparat obniżający stężenie triglicerydów, cholesterolu całkowitego, frakcji LDL i VLDL oraz zwiększający stężenie cholesterolu frakcji HDL.

Vibin Mini

Vibin Mini to preparat zawierający jako substancje czynne etynyloestradiol i drospirenon. Etynyloestradiol hamuje dojrzewania pęcherzyków Graafa, z kolei drospirenon hamuje owulację i wpływa na właściwości śluzu szyjki macicy.

Cipronex

Cipronex to lek zawierający jako substancję czynną ciprofloksacynę, chemioterapeutyk z grupy fluorochinolonów. Fluorochinolony hamują działanie enzymu biorącego udział w syntezie DNA, w konsekwencji powodując hamowanie rozmnażania i śmierć komórek.

Chlorpropamid

Jest to doustny lek przeciwcukrzycowy, pobudzający komórki trzustki do wydzielania insuliny.

Calcipiryna

Lek z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ), działa przeciwbólowo, przeciwzapalnie i przeciwgorączkowo, a także hamuje agregację płytek krwi.

Alka-Prim

Preparat działający przeciwbólowo, przeciwzapalnie i przeciwgorączkowo, zmniejsza również agregację płytek krwi i wykazuje działa­nie fibrynolityczne. Zawarta w preparacie glicyna zmniejsza działanie drażniące kwasu acetylosalicylowego na błonę śluzową żołądka.

Metafen

Metafen to dwuskładnikowy lek o działaniu przeciwbólowym, przeciwzapalnym i przeciwgorączkowym, zawierający paracetamol i ibuprofen. Ibuprofen obwodowo hamuje cyklooksygenazy: COX-1, a zwłaszcza COX-2. Tym samym, zmniejsza produkcję prostaglandyn, które działają prozapalnie i biorą udział w powstawaniu i przekaźnictwie bólu. Dodatkowo odwracalnie hamuje agregację płytek krwi.  Mechanizm działania paracetamolu nie został jeszcze dokładnie poznany. Przyjmuje się, że […]

Opacorden

Jest to lek antyarytmiczny. Bardzo skutecznie normalizuje różne zaburzenia rytmu serca (nieprawidłowe nieregularne bicie serca).

Ascodan

Podstawowy składnik leku - kwas acetylosalicylowy - działa przeciwzapalnie, przeciwbólowo oraz przeciwgorączkowo. Zawarta w preparacie kodeina wzmacnia siłę działania przeciwbólowego oraz dodatkowo wykazuje słabe działanie przeciwkaszlowe, uspokajające i zapierające. Lek jest stosowany w stanach gorączkowych, przeziębieniach, różnego rodzaju bólach (głowy, stawów, mięśni) oraz zapaleniu górnych dróg oddechowych przebiegającym z suchym, męczącym kaszlem.

Hydrochlorothiazidum

Działanie leku: moczopędne (zwiększa wydalanie sodu, chloru i wody, także potasu i magnezu, a zmniejsza wydalanie wapnia z moczem); obniżające ciśnienie tętnicze; przeciwobrzękowe - lek z grupy tiazydów. Hydrochlorotiazyd jest też stosowany jako lek przeciwobrzękowy, w osteoporozie (porowatości kości, powodującej samoistne złamania kości) i w kamicy wapniowej nerek.

Simvasterol tabletki

Simvasterol zawiera jako substancję czynną simwastatynę – substancję hamującą wytwarzanie cholesterolu w wątrobie. Hamuje jeden z enzymów szlaku metabolicznego powstawania cholesterolu, tzw. HMG-CoA, co zmniejsza ilość wytwarzanego cholesterolu.

Scorbolamid

Salicylamid, podobnie jak kwas acetylosalicylowy (popularnie aspiryna), wykazuje działanie przeciwbólowe, przeciwgorączkowe, przeciwzapalne. Rutyna to flawonoid uzyskiwany z ziela gryki zwyczajnej i kwiatów perełkowca japońskiego, który ma zmniejszać kruchość, łamliwość i przepuszczalność naczyń. Preparat jest stosowany w przeziębieniach.