Leki POLPHARMA S.A.

Fosidal

Syrop dostępny bez recepty zawierający fenspiryd. Ma działanie przeciwzapalne, rozszerzające oskrzela i zwalczające kaszel, zarówno suchy, jak i mokry.

Metafen Zatoki (Rhinafen)

Preparat Metafen zatoki zawiera dwa składniki: ibuprofen (niesteroidowy lek przeciwzapalny o właściwościach niwelujących ból i gorączkę) oraz pseudoefedrynę (parasympatykomimetyk z grupy fenyloetyloamin, który zmniejsza obrzęk naczyń krwionośnych w nosie, przez co ułatwia oddychanie). Wskazaniami do stosowania leku są: niedrożność nosa i zatok obocznych nosa, bóle stawowo-mięśniowe oraz głowy, gorączka.

Limetic

Jest to jednoskładnikowy doustny środek antykoncepcyjny zawierający tylko składnik progestagenny (analog progesteronu), skuteczny w zapobieganiu ciąży; takie jednoskładnikowe preparaty noszą nazwę “mini-pigułki”.

Oflodinex

Należy do chemioterapeutyków z grupy fluorochinolonów w postaci maści i kropli do oczu.

Vibin Mini

Vibin Mini to preparat zawierający jako substancje czynne etynyloestradiol i drospirenon. Etynyloestradiol hamuje dojrzewania pęcherzyków Graafa, z kolei drospirenon hamuje owulację i wpływa na właściwości śluzu szyjki macicy.

Biotaksym

Antybiotyk beta-laktamowy (cefalosporyna III generacji) o szerokim spektrum bakteriobójczym, obejmującym także bakterie wytwa­rzające beta-laktamazy.

Bicalutamide Polpharma

Preparat należy do antyandrogenów. Hamuje działanie męskich hormonów płciowych w organizmie i zmniejsza ilość androgenów wytwarzanych przez organizm.

Asmenol

Asmenol zawiera jako substancje czynną montelukast, lek należący do grupy antagonistów receptora leukotrienowego. Montelukast hamuje aktywację receptorów leukotrienowych w drogach oddechowych. 

Telfexo

Telfexo zawiera jako substancję czynną feksofenadynę, będącą lekiem przeciwzapalnym oraz przeciwhistaminowym.

Metafen

Metafen to dwuskładnikowy lek o działaniu przeciwbólowym, przeciwzapalnym i przeciwgorączkowym, zawierający paracetamol i ibuprofen. Ibuprofen obwodowo hamuje cyklooksygenazy: COX-1, a zwłaszcza COX-2. Tym samym, zmniejsza produkcję prostaglandyn, które działają prozapalnie i biorą udział w powstawaniu i przekaźnictwie bólu. Dodatkowo odwracalnie hamuje agregację płytek krwi.  Mechanizm działania paracetamolu nie został jeszcze dokładnie poznany. Przyjmuje się, że […]

Hydrochlorothiazidum

Działanie leku: moczopędne (zwiększa wydalanie sodu, chloru i wody, także potasu i magnezu, a zmniejsza wydalanie wapnia z moczem); obniżające ciśnienie tętnicze; przeciwobrzękowe - lek z grupy tiazydów. Hydrochlorotiazyd jest też stosowany jako lek przeciwobrzękowy, w osteoporozie (porowatości kości, powodującej samoistne złamania kości) i w kamicy wapniowej nerek.

Depralin

Lek Depralin zawiera escytalopram i jest stosowany w leczeniu depresji oraz zaburzeń lękowych.

Furosemidum

Szybkie, bardzo silne, dość krótkotrwale moczopędne (usuwające nadmiar wody z organizmu) oraz obniżające ciśnienie tętnicze – lek z grupy pętlowych leków moczopędnych. Po podaniu doustnym działanie leku rozpoczyna się po 30 minutach, maksymalne działanie występuje po 2 godz.; lek działa około 6-8 godz.; jednocześnie dochodzi do obniżenia poziomu potasu, sodu i magnezu oraz podwyższenia poziomu […]

Baclofen

Lek zmniejsza napięcie mięśni szkieletowych, znosi skurcze mięśni i powoduje zmniejszenie dolegliwości bólowych. Jest stosowany w chorobach przebiegających z nadmiernym napięciem mięśni (chorobach układu nerwowego, niedowładach spastycznych, guzach rdzenia kręgowego, urazach). Pomocniczo w leczeniu rwy kulszowej, stanach zapalnych stawów i tkanek okołostawowych.

Sulfacetamidum

Lek do stosowania miejscowego do oczu, zawierający sulfonamid - sulfacetamid o działaniu przeciwbakteryjnym. Stosowany w bakteryjnych zakażeniach spojówek, powiek i rogówki.