Leki PROLAB

Noverban

Syrop z kwiatów dziewanny. Stosowany w leczeniu kaszlu suchego i mokrego.

AlteVit C bezcukrowy

AlteVit C jest bezcukrowym syropem, którego działanie oparte jest na właściwościach prawoślazu lekarskiego. Zalecany jest jako uzupełnienie codziennej diety w okresie nieżytu górnych dróg oddechowych przebiegającym ze suchym kaszlem. Suplement uzupełnia także niedobory witaminy C.

Efrinol

Jest to lek kurczący naczynia krwionośne. Krople są przeznaczone do stosowania wyłącznie miejscowo na błonę śluzową nosa. Zmniejszają objawy nieżytu błony śluzowej nosa, czyli kataru: wyciek i uczucie blokady nosa. Lek działa wyłącznie objawowo, nie likwidując przyczyny nieżytu błony śluzowej nosa. Jest stosowany w krótkotrwałym leczeniu nieżytu błony śluzowej w chorobach alergicznych i zakaźnych oraz ma znaczenie pomocnicze w leczeniu zapalenia zatok.

Rivanolum

Etakrydyna zastosowana na skórę przenika w głąb tkanek. Ma silne działanie bakteriobójcze i przeciwpierwotniakowe. Jest stosowana w postaci roztworów w oparzeniach, ropnych zakażeniach skóry, błon śluzowych zewnętrznych narządów płciowych.

Dermopur

Skojarzone działanie składników: miejscowo wysuszające, przeciwzapalne, osłaniające, ściągające (tlenek cynku); przeciwbólowe, przeciwświądowe (mentol); znieczulające (benzokaina).

Borasol

Jest to preparat o miejscowym działaniu antyseptycznym. Wykazuje działanie: bakteriostatyczne, grzybostatyczne, odkażające, ściągające, wysuszające.