Leki RANBAXY

Ridlip

Lek zawierający rosuwastatynę obniżającą poziom cholesterolu we krwi. Przepisywany osobom ze zwiększonym ryzykiem chorób sercowo-naczyniowych i w prewencji wtórnej zawału.

Klabax

Klabax wykazuje silne działanie przeciwbakteryjne. Klarytromycyna szybko wchłania się z przewodu pokarmowego.

Lacidar

Probiotyk zawierający trzy szczepy bakterii (Lactobacillus rhamnosus, bulgaricus i acidophilus) oraz inulinę; preparat polecany szczególnie w biegunkach i antybiotykoterapii.

Ranloc

Preparat zawiera pantoprazol - inhibitor pompy protonowej, który hamuje wydzielanie soku żołądkowego. Polecany jest w przypadku wystąpienia wrzodów żołądka z towarzyszącym refluksem oraz zespołu Zollingera-Ellisona.

Alendran 70

Alendran 70 należy do grupy leków niehormonalnych. Zawiera jako substancję czynną kwas alendronowy (bisfosfonian). Lek zapobiega utracie masy kostnej u kobiet po menopauzie i usprawnia odbudowę kości, a także zmniejsza ryzyko występowania złamań kręgosłupa i kości udowej.

Ramoclav

Ramoclav to antybiotyk, łączący w sobie dwie substancje lecznicze, co pozwala na wysoką skuteczność działania w zakażeniach spowodowanych przez różne bakterie.

Resorpate

Lek zmniejsza proces resorpcji kości i hamuje wytwarzanie się osteoklastów.

Celipres

Obniża ciśnienie tętnicze krwi, zwalnia czynność serca, zarówno w spoczynku, jak i po wysiłku, a także obniża zapotrzebowanie mięśnia sercowego na tlen, przez co poprawia przepływ krwi przez naczynia wieńcowe serca i zmniejsza częstość występowania bólu w klatce piersiowej (dławicy piersiowej) u pacjentów z chorobą niedokrwienną serca (chorobą wieńcową).

Citabax

Lek przeciwdepresyjny, zwiększa zawartość serotoniny w ośrodkowym i obwodowym układzie nerwowym.

Melobax

Preparat zawiera meloksykam – niesteroidowy lek przeciwzapalny, który blokuje obie formy enzymu zwanego cyklooksygenazą. Polecany jest szczególnie w bólach towarzyszących zaburzeniom układu szkieletowego.