Leki RATIOPHARM

Bufenik

Syrop Bufenik to lek przeznaczony do objawowego leczenia gorączki oraz bólu u dzieci. Można go stosować już od 6 miesiąca życia.

Troxeratio 300

Jest to mieszanina flawonoidów, które mają zmniejszać kruchość, łamliwość i przepuszczalność naczyń.

Donosan

Miejscowe zwężające naczynia krwionośne nosa, przeciwobrzękowe, przeciwwysiękowe, udrażniające przewody nosowe (preparaty żelowe mają także działanie nawilżające błonę śluzową nosa).

Acer

Długotrwałe (24 godziny) przeciwuczuleniowe (antyhistaminowe), przeciwwysiękowe i przeciwobrzękowe (zmniejsza przepuszczalność drobnych naczyń błony śluzowej nosa) -lek przeciwhistaminowy II generacji; w odróżnieniu od leków przeciwhistaminowych I generacji w dawkach leczniczych praktycznie nie wykazuje działania uspokajającego.

Alendronat ratiopharm

Preparat zawiera pochodną pirofosforanu o działaniu wzmacniającym kości; jego substancja czynna, kwas alendronowy, przeciwdziała osteoporozie zwykłej i wywołanej długotrwałym stosowaniem sterydów. Tabletki należy przyjmować na pusty żołądek, rano, minimum pół godziny przed śniadaniem.

Trimetaratio tabletki

Trimetazydyna hamuje wykorzystywanie kwasów tłuszczowych jako substratu energetycznego przez komórki mięśnia sercowego, zwiększając jednocześnie wykorzystanie w celach energetycznych glukozy. Dzięki temu zmniejsza się zużycie tlenu w sercu, gdyż mniej tlenu potrzeba na uzyskanie tej samej ilości energii z 1 grama glukozy niż z 1 grama kwasów tłuszczowych. Zmniejszając zapotrzebowanie serca na tlen przyczynia się do […]