Leki Rhone-Poulenc Rorer

Celipres

Obniża ciśnienie tętnicze krwi, zwalnia czynność serca, zarówno w spoczynku, jak i po wysiłku, a także obniża zapotrzebowanie mięśnia sercowego na tlen, przez co poprawia przepływ krwi przez naczynia wieńcowe serca i zmniejsza częstość występowania bólu w klatce piersiowej (dławicy piersiowej) u pacjentów z chorobą niedokrwienną serca (chorobą wieńcową).

Rovamycine

Jest to antybiotyk makrolidowy o zbliżonym działaniu do erytromycyny. Znajduje zastosowanie w leczeniu zakażeń bakteryjnych w przypadku nietolerancji lub niemożności stosowania erytromycyny. Jest także skuteczny w leczeniu zakażeń niektórymi pierwotniakami, np. toksoplazmozy.

Nalcrom

W drogach oddechowych, skórze, spojówkach, błonie śluzowej nosa i przewodzie pokarmowym, a więc strukturach mających kontakt ze środowiskiem zewnętrznym, są tzw. komórki tuczne. Znajdują się w nich mediatory reakcji alergicznej i zapalnej, które uwalniają się pod wpływem alergenów. Kromoglikan disodowy hamuje uwalnianie tych mediatorów.

Essentiale Forte

Jest to preparat złożony mający wywierać korzystne działanie na przemianę cholesterolu i innych lipidów w organizmie, poprawiać czynność wątroby. Lek może być stosowany w zapaleniu, stłuszczeniu i marskości wątroby.