Leki Sanofi-Synthélabo

Trimonit

Nitrogliceryna zmniejsza niedokrwienie serca głównie przez zmniejszenie jego pracy i związane z tym zmniejszenie zapotrzebowania na tlen. W mniejszym stopniu działa przez poprawę przepływu przez naczynia wieńcowe, zwiększając ukrwienie mięśnia sercowego. Aerozol powoduje szybkie, ale krótkie działanie.

Ercefuryl

Przeciwbakteryjne wyłącznie w obrębie przewodu pokarmowego (lek praktycznie nie wchłania się z przewodu pokarmowego).

Lokren 20

Jest to długo działający lek beta-adrenolityczny z grupy tzw. kardioselektywnych. Może mieć przez to wiele różnych działań na organizm człowieka, zwłaszcza wpływa na układ krążenia. Działa stosunkowo bardziej wybiórczo na serce, powodując przez to mniej działań niepożądanych w porównaniu z innymi lekami tej grupy (np. propranololem, alprenololem, pindololem). Znajduje głównie zastosowanie w leczeniu nadciśnienia tętniczego i choroby niedokrwiennej serca.

Biosotal

Przeciwdziała zaburzeniom rytmu serca (lek przeciwarytmiczny). Obniża również ciśnienie tętnicze krwi, zwalnia czynność serca zarówno w spoczynku, jak i po wysiłku, a także obniża zapotrzebowanie mięśnia sercowego na tlen, przez co poprawia przepływ krwi przez naczynia wieńcowe serca i zmniejsza częstość występowania bólu w klatce piersiowej (dławicy piersiowej) u pacjentów z chorobą niedokrwienną serca (chorobą […]

Tussicom

Lek o działaniu upłynniającym i ułatwiającym odkrztuszanie wydzieliny zalegającej w układzie oddechowym.

Acodin tabletki

Lek na kaszel suchy do stosowania u dorosłych i dzieci powyżej 12 roku życia. Substancją czynną jest bromowodorek dekstrometorfanu.

Antivir krem

Lek działający przeciwwirusowo, przeciwko wirusom opryszczki i ospy wietrznej (półpaśca).

Salotannal

Skojarzone działanie składników: przeciwzapalne, odkażające, ściągające, przeciwbiegunkowe.Skojarzone działanie składników: przeciwzapalne, odkażające, ściągające, przeciwbiegunkowe. Preparat może być stosowany pomocniczo w objawowym leczeniu biegunek o niewielkim nasileniu oraz nieżytu.

Ranitydyna

Lek silnie hamuje wydzielanie kwasu solnego (również wydzielanie nocne) oraz w mniejszym stopniu pepsyny w żołądku. Zmniejsza ilość soku żołądkowego oraz jego kwaśność.

Gabitril

Tiagabina jest lekiem przeciwdrgawkowym stosowanym wspomagająco w leczeniu padaczki.

Mytelase

Lek stosowany w leczeniu miastenii oraz pooperacyjnej atonii jelit i pęcherza moczowego.

Loxon

Miejscowo pobudzające wzrost włosów poprzez poprawę ułowienia skóry i mieszków włosowych (minoksydyl podawany doustnie w postaci tabletek jest lekiem stosowanym w ciężkich przypadkach nadciśnienia tętniczego).

Comarol

Jest to lek przeciwhistaminowy stosowany w leczeniu zależnych od histaminy objawów skórnych, takich jak świąd, ból, zaczerwienienie, obrzęk, które powstają np. po ukąszeniu owadów, kontakcie z roślinami, np. pokrzywą, lub występują w pokrzywce i innych alergicznych chorobach skóry.

Cignoderm

Skojarzone działanie składników - przeciwłuszczycowe. Lek jest stosowany w leczeniu łuszczycy (w tym łuszczycy podostrej i przewlekłej).

Hepacom

Działanie ochronne i odtruwające w stosunku do miąższu wątroby; także żółciopędne i obniżające poziom lipidów we krwi. Wskazaniem do jego stosowanie są ostre i przewlekłe choroby wątroby, wirusowe zapalenie wątroby.

Endotelon

Oligomery procyjanidolowe otrzymane z pestek dyni mają wywierać działanie ochronne na ścianę naczyń krwionośnych i limfatycznych, stąd też preparat jest zalecany pomocniczo w zaburzeniach krążenia obwodowego, np. tych z uczuciem ciężkości i bolesności kończyn dolnych, także w profilaktyce odleżyn lub w stanach zastoju chłonki.