Leki Sanofi Winthrop

Lipanor

Jest to pochodna kwasu fibrynowego zmniejszająca stężenie tłuszczów we krwi, stosowana w hiperlipidemiach, czyli chorobach ze zwiększonym ponad normę stężeniem tłuszczów (lipidów) we krwi.

Exacyl

Lek hamuje rozpuszczanie skrzeplin powstających w miejscu krwawienia. Stosowany w poporodowych krwawieniach z dróg rodnych, krwawieniach po zabiegach laryngologicznych, ginekologicznych (profilaktycznie i leczniczo) i innych połączonych z dużymi krwawieniami. Ponadto w poronieniach, nadmiernych krwawieniach miesiącz­kowych, krwawieniach w chorobach nowotworowych, kamicy nerkowej, gruczolaku gruczołu krokowego.

Cordarone tabletki

Lek o działaniu antyarytmicznym, rozszerza naczynia wieńcowe zmniejszając zapotrzebowanie mięśnia sercowego na tlen, nie wpływając na kurczliwość serca.

Diastabol

Działanie wyłącznie w obrębie jelit (lek praktycznie nie przenika do krwi), zmniejszające i opóźniające wchłanianie cukrów zawartych w pokarmie i tym samym obniżające poziom cukru we krwi – lek z grupy inhibitorów alfa-glukozydaz, czyli enzymów rozkładających cukry złożone do cukrów prostych. W przeciwieństwie do pochodnych sulfonylomocznika, miglitol nie nasila wydzielania insuliny przez trzustkę; podczas leczenia […]

Depamide

Jest to lek przeciwdrgawkowy, o właściwościach stabilizujących nastrój. Zapobiega występowaniu napadów padaczkowych, jak również zapobiega nawrotom w chorobie afektywnej (mania/depresja). Jest stosowany w przewlekłym leczeniu padaczki, szczególnie z zaburzeniami afektywnymi (z depresją lub nadmierną aktywnością, drażliwością) oraz w zapobieganiu nawrotom choroby afektywnej i psychoz schizoafektywnych.

Myolastan

Długotrwałe, szybkie (początek działania po ok. 15 min.) silne, wybiórcze. Zmniejszające napięcie mięśni szkieletowych; słabsze uspokajające, przeciwlękowe i przeciwdrgawkowe – lek z grupy benzodiazepin.

Ticlid tabletki

Hamuje zlepianie się (agregację) płytek krwi, zmniejszając jej krzepliwość; zapobiega tworzeniu się zakrzepów tętniczych.