Leki SCHERING PLOUGH

Temodal

Jest to cytostatyczny lek alkilujący, stosowany głównie w leczeniu guzów mózgu: gwiaździaka anaplastycznego i glejaka złośliwego. Są też dane wskazujące na jego potencjalną skuteczność w leczeniu czerniaka złośliwego, ostrych białaczek i niedrobnokomórkowego raka płuc.

Clarinase

Preparat przeciwalergiczny o skojarzonym działaniu składników.

Nasonex

Bardzo silne i długotrwałe miejscowe przeciwzapalne, przeciwwysiękowe i przeciwobrzękowe – lek z grupy glikokortykosteroidów.

Disophrol retard

Jest to preparat o działaniu antyhistaminowym i obkurczającym naczynia krwionośne, stosowany głównie w celu zmniejszenia objawów chorób alergicznych dróg oddechowych, a zwłaszcza wycieku i uczucia blokady nosa w alergicznych nieżytach błony śluzowej nosa.

Claritine Active

Unikalne połączenie dwóch substancji leczniczych: siarczanu pseudoefedryny i loratadyny. Pseudoefedryna jest alkaloidem przęśli chińskiej (Ephera sinica) o działaniu obkurczającym naczynia krwionośne, natomiast loratadyna - będąc pochodną trójpierścieniowych leków antydepresyjnych - wykazuje właściwości przeciwalergiczne i antyhistaminowe. Preparat polecany głównie w leczeniu kataru siennego.

Aerius

Silne i długotrwałe (24 godziny) przeciwuczuleniowe; nie wykazuje działania uspokajającego – lek przeciwhistaminowy II generacji, pochodna loratydyny.

Trilafon tabletki

Silne antypsychotyczne i antyautystyczne; także uspokajające i silne przeciwwymiotne – lek z grupy silnych neuroleptyków. (Definicje: psychozy, halucynacji, omamów, autyzmu – patrz FENACTIL).

Triderm

Jest to preparat złożony, do stosowania na skórę. Silnie i szybko likwiduje objawy zapalenia: zaczerwienienie, obrzęk, wysięk, ból, świąd i eliminuje chorobotwórcze bakterie i grzyby. Znajduje zastosowanie w leczeniu różnych nadkażeń skóry.

Garasone

Preparat do stosowania miejscowego w postaci kropli lub maści do oczu. Działanie skojarzone – miejscowe przeciwbakteryjne (gentamicyna), przeciwzapalne, przeciwuczuleniowe, przeciwwysiękowe (betametazon).

Lotriderm krem

Skojarzone działanie składników: miejscowe przeciwgrzybicze (clotrimazole), silne przeciwzapalne, przeciwuczuleniowe, przeciwświądowe (betamethasone).

Elosalic

Preparat (w postaci maści) jest połączeniem syntetycznego glikokortykosteroidu, który zapewnia miejscowe działanie przeciwzapalne, przeciwświądowe, przeciwalergiczne i obkurczające naczynia krwionośne i kwasu salicylowego, który złuszcza warstwę rogową naskórka.

Elocom

Silne i długotrwałe miejscowe przeciwzapalne i przeciwświądowe; lek z grupy glikokortykosteroidów.

Diprosalic

Skojarzone działanie składników – silne przeciwzapalne, przeciwświądowe, złuszczające naskórek (keratolityczne).

Diprolene

Clikokortykosteroid fluorowany o bardzo silnym działaniu przeciwzapalnym, przeciwalergicznym i przeciwświądowym.

Diprogenta

Preparat do stosowania miejscowego w postaci maści lub kremu na skórę. Lek ma właściwości bakteriobójcze, dzięki antybiotykowi aminoglikozydowemu zawartemu w preparacie oraz działanie przeciwzapalne, przeciwalergiczne i przeciwświądowe, co zawdzięcza obecności glikokortkosteroidu.

Diprobase

Preparat ma działanie nawilżające i natłuszczające; stosuje się go jako lek wspomagający w leczeniu alergicznych i zapalnych chorób skóry, szczególnie w trakcie leczenia kortykosteroidami i po jego zakończeniu.