Leki SERVIER

Eurespal

Lek o działaniu przeciwzapalnym, rozszerzającym oskrzela, przeciwuczuleniowym. Producent zaleca stosowanie go w ostrych i przewlekłych zapaleniach górnych i dolnych dróg oddechowych, stanach skurczowych oskrzeli i zapaleniu ucha środkowego

Prestarium

Hamuje powstawanie w organizmie angiotensyny II – substancji odpowiedzialnej za zwężenie naczyń krwionośnych i wzrost ciśnienia tętniczego oraz przerost mięśnia sercowego – lek z grupy inhibitorów konwertazy angiotensyny (IKA) o długotrwałym działaniu.

Valdoxan tabletki

Substancją czynną leku Valdoxan jest agomelatyna, będąca lekiem przeciwdepresyjnym. Agomelatyna działa poprzez receptory MT1 i MT2 oraz 5-HT2C.

Tenaxum tabletki

Silne i długotrwałe obniżające ciśnienie tętnicze – lek działający głównie na ośrodkowy układ nerwowy (receptory imidazolowe).

Noliprel

Wynika z działania dwóch składników obniżających ciśnienie tętnicze krwi o różnym mechanizmie uchwytu: inhibitora konwertazy angiotensyny (grupa ACE) – peryndoprylu (patrz PRESTARIUM) i leku moczopędnego (diuretyku) – indapamidu (patrz APO-INDAP). Skojarzenie obu składników wykorzystuje zjawisko synergizmu, czyli wzajemnego wzmacniania działania i skuteczności, co sprawia, iż łączny efekt leczniczy jest większy od sumy efektów działania każdego […]

Bioparox

Lek obecnie wycofany. Działanie: miejscowe przeciwbakteryjne, przeciwgrzybicze (drożdżaki) i przeciwzapalne. Jest to antybiotyk i lek przeciwzapalny w postaci aerozolu, do stosowania miejscowego. Jest stosowany w aerozolu, wdychanym w zależności od potrzeby przez nos lub usta, który działa miejscowo w drogach oddechowych. Wskazaniem do stosowania są stany zapalne błony śluzowej nosa, gardła i zatok.

Armanor

Lek pobudza, podobnie jak niedobory tlenu we krwi, mechanizmy usprawniające czynność układu oddechowego, a przez to utlenowanie krwi.

Pronoran

Lek należący do grupy leków dopaminergicznych, stosowany w leczeniu choroby Parkinsona, w monoterapii, jak również w skojarzeniu z lewodopą. Może być stosowany w leczeniu zmian niedokrwiennych siatkówki oraz pomocniczo w miażdżycy kończyn dolnych.

Coaxil

Słabe przeciwdepresyjne, średnio silne przeciwlękowe – lek zwiększający wychwyt zwrotny serotoniny.

Detralex

Preparat zawiera flawonoidy, które zmniejszają kruchość, łamliwość i przepuszczalność naczyń krwionośnych. Polecany jest w zaburzeniach krążenia żylnego: żylakach i ich powikłaniach, zaburzeniach krążenia żylnego w czasie ciąży i skłonności do krwawień.