Leki SMITHKLINE BEECHAM

Requip

Łagodzące objawy choroby Parkinsona; także przeciwdepresyjne i przeciwlękowe – lek opóźnia konieczność włączenia lewodopy (levodopa) do leczenia choroby Parkinsona, a w leczeniu skojarzonym z lewodopą – umożliwia stosowanie niższych dawek lewodopy (opis działania dopaminy).

Augmentin

Skojarzone działanie składników: amoksycyliny, czyli antybiotyku beta-laktamowego (Amotaks) i kwasu klawulanowego – związku blokującego działanie beta-laktamaz, enzymów produkowanych przez niektóre szczepy bakterii (oporność na penicyliny powstaje właśnie w wyniku wytworzenia przez szczepy bakteryjne enzymu z tej grupy, który rozkłada penicylinę do substancji niewykazujących już właściwości przeciwbakteryjnych); kwas klawulanowy podawany osobno wykazuje słabą aktywność przeciwbakteryjną, jednak […]

Infanrix IPV+Hib

Jest to skojarzona szczepionka błoniczo-tężcowo-krztuścowa oraz przeciw poliomyelitis i zakażeniom wywołanym przez Haemophilus influenzae typu b. Stosowana jest do czynnego uodporniania dzieci od 2 m.ż.

Hiberix

Szczepionka złożona, uodparnia na zakażenia wywołane przez H. influenzae typu b – HIB.

Coldrex hotrem

Skojarzone działanie składników: łagodzi objawy przeziębienia i grypy: przeciwbólowe, przeciwgorączkowe (paracetamol); zmniejsza przekrwienie i obrzęk błon śluzowych – zmniejsza wysięk z nosa (fenylefryna); uzupełnia niedobór witaminy C; poprawia ogólne samopoczucie i znosi uczucie zmęczenia (kofeina), wykrztuśnie (wodzian terpinu).

Avandia

Jest to lek przeciwcukrzycowy należący do nowej grupy farmakologicznej, skuteczny w leczeniu cukrzycy insulinoniezależnej. Działa przede wszystkim przez zwiększenie wrażliwości tkanek obwodowych, zwłaszcza tkanki tłuszczowej na insulinę.

Zentel

Jest to lek przeciwrobaczy o szerokim zakresie działania, aktywny w stosunku do postaci dorosłych i larw pasożytów. Stosowany w zakażeniach glistą ludzką, włosogłówką, owsikiem, węgorkiem jelitowym, tasiemcami, tęgoryjcem dwunastniczym oraz w zakażeniach mieszanych.

Seroxat

Jest to lek o działaniu antydepresyjnym, a więc poprawiający nastrój i aktywizujący. Ma słabe działanie uspokajające.

Relifex

Nabumeton należy do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych. Działa przeciwzapalnie, przeciwbólowo i przeciwgorączkowo.