Leki TEVA PHARMACEUTICALS POLSKA

Defur

Tolterodyna hamuje czynność skurczową mięśnia wypieracza pęcherza.

Pronasal

Jest to syntetyczny lek kortykosteroidowy stosowany w postaci inhalacji donosowych.

Flegamina (syrop)

Jest lekiem wykrztuśnym i upłynniającym wydzielinę dróg oddechowych. Ułatwia także penetrację antybiotyku do rozrzedzonej wydzieliny oskrzelowej.

Calperos

Wapń jest niezbędnym składnikiem protoplazmy komórkowej, regulującym przewodnictwo nerwowo-mięśniowe, czynność mięśni, prawidłowy rozwój układu kostnego, procesy krzepnięcia krwi oraz przepuszczalność błon komórkowych naczyń.

Drimon

Drimon to lek stosowany w astmie, wykazujący działanie przeciwzapalne i rozszerzające oskrzela.

Calperos Osteo

W skład leku Calperos Osteo wchodzą wapń oraz cholekalcyferol. Cholekalcyferol to naturalnie występująca  forma witaminy D. Jest ona substratem przekształcanym do aktywnej formy witaminy D, 1,25-dihydroksycholekalcyferolu. 

Hydroxyzinum iniekcje

Hydroksyzyna to lek uspokajający i przeciwlękowy. Mechanizm jej działania związany jest z zahamowaniem ośrodków w układzie nerwowym. Dodatkowo, działa przeciwhistaminowo (wykazuje działanie przeciwuczuleniowe), przeciwwymiotnie oraz przeciwbólowo. Łagodzi stany napięcia wewnętrznego, napięcia lękowego oraz napięcia mięśniowego. Lek nie wpływa hamująco na czynność kory mózgowej.

Aviomarin tabletki

Zawarty w preparacie dimenhydrynat jest lekiem przeciwhistaminowym o silnym działaniu przeciwwymiotnym, przeciwalergicznym i łagodnie uspokajającym. Zapobiega objawom i łagodzi symptomy towarzyszące chorobie lokomocyjnej, zmniejsza nudności i wymioty.

Diuver

Długotrwałe obniżające ciśnienie tętnicze (w dawkach niewywierających istotnego efektu moczopędnego) oraz bardzo silne moczopędne i przeciwobrzękowe (dawki wyższe; działanie silniejsze od furosemidu – siła działania 10 mg torasemidu odpowiada ok. 25 do 40 mg furosemidu).

Supremin

Jest to lek przeciwkaszlowy. Ma też słabe działanie rozszerzające oskrzela

Sumamed

Jest to antybiotyk makrolidowy, jego główne zalety to: bardzo długi czas działania (stosowany raz dziennie), dobre przenikanie do zakażonych tkanek i niewielka liczba działań niepożądanych. 

Vilpin

Jest to najdłużej działający lek z grupy antagonistów wapnia, czyli leków hamujących przenikanie wapnia do komórki.

Antidral

Preparat zmniejszający wydzielanie potu, działający ściągająco i odkażająco na skórę. Likwiduje przykry zapach potu. Jest stosowany przy nadmiernej potliwości dłoni, stóp i pach.

Rudotel

Lek należy do pochodnych benzodiazepiny, ma działanie przeciwlękowe, a także uspokajające i nasenne, przeciwdrgawkowe i zwiotczające mięśnie szkieletowe.

Cloranxen

Lek należy do grupy pochodnych benzodiazepiny o działaniu przeciwlękowym oraz uspokajającym i nasennym. Ma również działanie zwiotczające mięśnie szkieletowe i przeciwdrgawkowe. Jest stosowany w leczeniu stanów lękowych, nerwicy lękowej, stanów nadmiernego pobudzenia oraz w uzależnieniu alkoholowym i padaczce.

Bazetham

Lek ułatwia oddawanie moczu i hamuje przerost gruczołu krokowego – lek wybiórczo (selektywnie) blokuje receptory alfa2 – adrenergiczne.

Nystatyna (granulat drażetki)

Lek przeciwgrzybiczy stosowany w leczeniu grzybic przewodu pokarmowego oraz w celu zapobiegania wtórnym zakażeniom grzybiczym podczas długotrwałej terapii antybiotykami o szerokim zakresie działania bakteriobójczego. Nystatyna po podaniu doustnym nie wchłania się i działa wyłącznie miejscowo w przewodzie pokarmowym.