Leki UNIA

Eucardin

Jest to preparat złożony, zawierający leki rozkurczające mięśnie gładkie różnych układów i narządów oraz działający uspokajająco i nasennie fenobarbital. Preparat należy uznać za przestarzały i w zasadzie trudno znaleźć wskazanie do jednoczesnego zastosowania wszystkich jego składników.

Uniben

Aerozol do stosowania w jamie ustnej, zawierający jako substancję czynną benzydaminy chlorowodorek – związek z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ). Działa miejscowo przeciwzapalnie, przeciwbólowo, odkażająco i znieczulająco.

Acnosan T

Acnosan to środek o miejscowym działaniu keratolitycznym, przeciwbakteryjnym, przeciwgrzybiczym, przeciwłojotokowym.

Haloperidol

Silne antypsychotyczne i uspokajające, słabe przeciwdepresyjne i antyautystyczne, także przeciwwymiotne – lek z grupy neuroleptyków pochodnych butyrofenonu.

Alantan Plus

Przeciwzapalne, ściągające, łagodzące, keratolityczne oraz pobudzające ziarninowanie naskórka, reguluje gospodarkę wodną.

Alantan

Maść działa przeciwzapalnie, odkażająco i ściągająco, przyspiesza ziarninowanie i pobudza tworzenie naskórka. Działa łagodząco na stany za­palne skóry. Przyspiesza gojenie się ran.

Thiocodin (tabletki)

Jest to preparat złożony zawierający kodeinę - lek przeciwkaszlowy, hamujący odruch kaszlu, i sulfogwajakol - lek wykrztuśny, zmieniający suchy kaszel w korzystniejszą postać z odkrztuszaniem zalegającej w drogach oddechowych wydzieliny.

Acifungin forte

Jest to preparat złożony o miejscowym działaniu antyseptycznym. Wykazuje działanie stosunkowo słabe odkażające, przeciwgrzybicze, przeciwbakteryjne, przeciw­zapalne, przeciwwysiękowe, ściągające i keratolityczne(złuszczające zewnętrzną warstwę naskórka). Stosowany w grzybicy skóry, paznokci i łupieżu.

Acne-derm

Przeciwbakteryjne, hamujące nadmierne rogowacenie naskórka, zmniejszające tworzenie się zaskórników (przeciwtrądzikowe).

Mizodin

Jest to lek przeciwdrgawkowy, stosowany w leczeniu niektórych postaci padaczki, bardzo rzadko w nerwobólach, w tym w neuralgii nerwu trójdzielnego.

Luminalum

Długotrwale hamujące ośrodkowy układ nerwowy: przeciwdrgawkowe, nasenne, uspokajające, także obniżające przemianę materii, rozkurczowe, przyspieszające przemianę (metabolizm) bilirubiny (barwnika żółciowego odpowiedzialnego za występowanie żółtaczki, gromadzącego się w nadmiarze w organizmie w stanach niewydolności wątroby; w tym także u wcześniaków i noworodków, u których wątroba jest jeszcze niedojrzała) – lek z grupy pochodnych kwasu barbiturowego (barbituranów).

Natamycyna

Działanie grzybobójcze - antybiotyk przeciwgrzybiczy zbliżony do nystatyny.

Silol

Płyn zawiera dimetikon, pochodną silikonu, o działaniu ochronnym na skórę. Pokrywa skórę powłoką ochronną, przeciwdziałając jej nadmiernemu wysuszeniu i podrażnieniu. Jest stosowany do ochrony skóry w przypadku ran, odleżyn, oparzeń oraz do ochrony skóry rąk narażonych na kontakt z substancjami drażniącymi.

Nitrofurazon

Nitrofural działa słabo przeciwbakteryjnie, przeciwgrzybiczo (w stosunku do niektórych grzybów) oraz przeciwpierwotniakowo. Preparat jest stosowany w leczeniu miejscowych, ropnych zmian skóry (czyraki, owrzodzenia podudzi, figówka, zapalenie brzegów powiek), jak również wyprzeń drożdżakowatych, oparzeń termicznych, powierzchownych uszkodzeń skóry, zmian uczuleniowych skóry z wtórnym nadkażeniem bakteryjnym.

Cepan

Zwiększające elastyczność i zmiękczające blizny; złuszczające naskórek.

Laxopol syrop

Przeczyszczające (zmiękczające masy kałowe), przeciwbakteryjne w obrębie przewodu pokarmowego.

Gastro

Jest to preparat złożony o działaniu zobojętniającym, ściągającym i osłaniającym błonę śluzową przewodu pokarmowego. Ponadto łagodzi podrażnienie błony śluzowej oraz prowadzi do złagodzenia dolegliwości bólowych. Wskazaniem do stosowania jest choroba wrzodowa żołądka i dwunastnicy, nadkwaśność, nieżyt żołądka i jelit, zgaga, przepuklina rozworu przełykowego.