Proktosanol

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Preparat Proktosanol polecany jest szczególnie w leczeniu zewnętrznych i wewnętrznych guzków krwawniczych odbytu. Zawiera trzy składniki: oczar wirginijski (Hamamelis virginiana), który w medycynie ludowej Indian używany jest jako środek zapobiegający obrzękom, zapaleniom skóry, guzom i nowotworom okrężnicy, ponadto aloes zwyczajny (Aloe vera), wykazujący działanie łagodzące, nawilżające i przyspieszające gojenie ran oraz piwonię lekarską (Paeonia officinalis), która stosowana jest w chorobach przewodu pokarmowego, stanach pobudzenia i nadmiernej nerwowości, dodatkowo dolegliwościach ze strony górnych dróg układu oddechowego. Piwonia łagodzi również atopowe zapalenie skóry oraz bóle reumatyczne.

Leczenie wewnętrznych i zewnętrznych guzków krwawniczych odbytu z towarzyszącym pieczeniem, bólem i nadmiernym wydzielaniem śluzu. Preparat wskazany w przypadku pęknięć, stanów zapalnych, wybroczyn w obrębie żylaków odbytu.
Nie występują.
Preparat Proktosanol nie wykazuje żadnych interakcji z innymi lekami lub suplementami diety.
Stosować zewnętrznie lub doodbytniczo. Niewielką ilość maści (1 g – pasemko o długości ok. 2 cm) rozsmarowywać na chorobowo zmienionym miejscu 1-2 razy dziennie.
Ok. 14 zł.
Maść Proktosanol zawiera wyciągi z aloesu zwyczajnego, piwonii lekarskiej oraz oczaru wirginijskiego.
Działania niepożądane
Nie odnotowano żadnych działań niepożądanych po miejscowym zastosowaniu preparatu.

Dowiedz się więcej o składzie: .

Proktosanol a alkohol

Proktosanol u osób starszych(65 lat i więcej)
Proktosanol dla dzieci(do 18 lat)
Proktosanol w ciąży
Proktosanol a karmienie piersią
Proktosanol a prowadzenie pojazdów
Proktosanol refundacja

Proktosanol cena i opakowania

Proktosanol Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum Proktosanol uzyskał ocenę 3.8 z 5 na podstawie 2 opinii

VN:F [1.9.22_1171]
Cena
Skuteczność
Czas działania
Ocena leku: 3.8/5 (2 opinie pacjentów)2 komentarze Proktosanol

 1. Anonim

  Jestem 44 letnią kobietą chorującą na hemoriody. Proktosanol brałam podczas 2 kuracji, kilka razy na dzień. Stosowałam lek/preparat przez: 461 dni w dawce: 2 ml(mililitrów). Hemoroidy to dokuczliwa przypadłość, używałam już wielu lekarstw czopków i maści, z z proktosanolu jestem zadowolona. Nie zauważyłam u siebie skutków ubocznych. Proktosanol w mojej opinii jest wyjątkowo łatwy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 2. Anonim

  Jestem 26 letnią kobietą chorującą na hemoroidy. Proktosanol brałam kilkakrotnie podczas różnych kuracji, kilka razy na dzień. Stosowałam lek/preparat przez: 155 dni w dawce: 2 ml(mililitrów). Od miesiąca zmagam się z hemoroidami a ponieważ w ciąży nie da się tego wyleczyć, zresztą nigdy nie da się wyleczyć chyba że operacją, w ciąży są bardziej dokuczliwe bo macica naciska na jelita i guzki wychodzą na wierzch, stosuje teraz proktosanol bo to maść homeopatyczna a ja chcę by teraz było jak najbezpieczniej,jestem zadowolona. Nie zauważyłam u siebie skutków ubocznych. Proktosanol w mojej opinii jest wyjątkowo łatwy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Cena
Skuteczność
Czas działania