Promazin drażetki

Nazwa łacińska


Działanie


Producent


Kategoria


Postać

Przechowywanie

Specjalności

Czy Promazin drażetki jest bez recepty?

Inne nazwy

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Jest to pochodna fenotiazyny, blokuje receptory dopaminergiczne. Działa kojąco, antyemocjonalnie(silne uspokajające), przedwpsychotycznie (znosi objawy chorób psychicznych – słabsze od chlorpromazine), hipotermicznie, słabsze przeciwwymiotnie i powoduje obniżenie ciśnienia tętniczego krwi oraz sympatykolitycznie i przeciwhistaminowo (przeciwuczuleniowo). Definicje: psychozy, halucynacji, omamów, autyzmu – patrz DZIAŁANIE w FENACTIL.  Stosuje się lek głównie w psychiatrii, w halucynozie alkoholowej i w premedykacji przed zabiegami chirurgicznymi, a także w zapobieganiu nudnością i wymiotom.

psychozy (zwłaszcza wieku podeszłego) przebiegające z nadmiernym pobudzeniem psychicznym; nudności i wymioty różnego pochodzenia; schizofrenia (rzadko). Zwalczanie objawów abstynencji (odstawienia alkoholu) w leczeniu alkoholizmu.
Uczulenie na lek i pochodne fenotiazyny, choroby krwi i szpiku, choroby wątroby, jaskra z wąskim kątem przesączania. Poinformuj lekarza, jeśli chorujesz na choroby nerek, chorobę Parkinsona, padaczkę, przerost gruczołu krokowego (lub masz trudności w oddawaniu moczu), masz niskie ciśnienie krwi, chorujesz na astmę, niedoczynność tarczycy, miastenię. W czasie leczenia nie należy pić alkoholu. Nadwrażliwość na lek, ciąża i laktacja.
Miedzy innymi zmniejsza działanie doustnych leków przeciwzakrzepowych, nasila hipotensyjne działanie niektórych leków moczopędnych. patrz: FENACTIL
Ściśle według wskazań lekarza. Nie należy opuszczać dawek leku, przyjmować na raz podwójnej dawki ani samemu przerywać leczenia. ;psychozy: początkowo 2-3 razy na dobę po 25 mg; w razie potrzeby stopniowe zwiększanie dawki do 3 razy na dobę po 50-100 mg. Dawka optymalna: 300-600 mg. Maksymalna dawka dobowa: 1000 mg. Dawkowanie w leczeniu alkoholizmu: 25 mg rano + 25 mg popołudniu + 50 mg wieczorem.
tabletki powlekane po: 25 mg, cena od 10 do 20 zł; 50 mg, cena od 10 do 20 zł; 100 mg, cena od 20 do 30 zł.
20 draż., 60 draż. lub 250 draż., 1 draż. zawiera 25 mg, 50 mg lub 100 mg promazyny.
Uwaga! W czasie leczenia nie należy prowadzić pojazdów mechanicznych ani obsługiwać maszyn. Okresowo należy kontrolować obraz krwi i czynność wątroby. Unikać przebywania na słońcu i opalania, ponieważ 20 draż., 60 draż. lub 250 draż., 1 draż. zawiera 25 mg, 50 mg lub 100 mg promazyny. zwiększa wrażliwość na światło słoneczne i przegrzanie. Przed zabiegiem chirurgicznym wymagającym znieczulenia trzeba powiadomić lekarza o tym, że przyjmuje się promazynę.
Działania niepożądane
Czasami występuje senność, zawroty głowy, spadki ciśnienia tętniczego krwi, suchość w jamie ustnej, nudności, wymioty, zaparcia, uczucie sztywności kończyn górnych i dolnych, drżenia, zwiększenie masy ciała. Jeśli pojawi się jakikolwiek niepokojący objaw, należy skontaktować się z lekarzem, a niezwłocznej interwencji wymagają: niekontrolowane ruchy języka, ust, kończyn górnych lub dolnych, nasilone drżenia, przyspieszone bicie serca, trudności w oddawaniu moczu, widzenie za mgłą, obrzmienie piersi, ból gardła i gorączka, sztywność mięśni, nasilona senność, wysypka skórna, zażółcenie skóry i oczu, drgawki.

Dowiedz się więcej o składzie: .

Promazin a alkohol

Promazin u osób starszych(65 lat i więcej)
Promazin dla dzieci(do 18 lat)
Promazin w ciąży
Promazin a karmienie piersią
Promazin a prowadzenie pojazdów
Promazin refundacja

Promazin cena i opakowania

Promazin Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum Promazin drażetki uzyskał ocenę 4.2 z 5 na podstawie 3 opinii

VN:F [1.9.22_1171]
Cena
Skuteczność
Czas działania
Ocena leku: 4.2/5 (3 opinie pacjentów)4 komentarze Promazin drażetki

 1. Maciek

  Lek dostałem w szpitalu i po tym leku miałem omamy po odstawieniu przeszło i lekarza powiedziałem na forum ogólnym i że jest to celowe żeby zobaczyć czy pacjent się poskarży . Przenieśli mnie na inny odział abym nie rozmawiał z pacjentam

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 2. tomek.v@onet.pl

  Moim zdaniem niszczy układ krazenia i serce,ja to czuje!Nie radze nikomu tego starego leku brac!!!

  Odpowiedz
 3. otracz

  Biorę ten lek na spanie, 100 mg jedna czerwona tabletka i działa. Spełnia swoje zadanie

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Cena
Skuteczność
Czas działania