Pronazus

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Pronazus to unikalny w swoim składzie wyrób medyczny zawierający naturalne olejki pochodzenia roślinnego: eukaliptusowy, jodłowy, z mięty pieprzowej i rokitnika oraz nalewki z nagietka i jeżówki.

Aerozole opierające się na składzie roślinnym bądź wodzie morskiej są alternatywą dla osób nadużywających aerozoli zawierających w składzie sympatykomimetyki (np. chlorowodorek xylometazolinu lub oxymetazolinu). Aerozole te są bezpieczne, nie zwężają naczyń krwionośnych w śluzówce nosa przez  co nie powodują polekowego zapalenia błony śluzowej nosa co jest wynikiem długotrwałego stosowania aerozoli zawierających substancje sympatykomimetyczne. Stosowane mogą być bez większych ograniczeń, nawet kilkanaście dni. Dodatkowo mogą być stosowane profilaktycznie, do higieny i zapobiegania zakażeniom śluzówki nosa.

Preparat nie zawiera składników o działaniu sympatykomimetycznym (nie powoduje zwężenia naczyń krwionośnych), nie doprowadza przez to do wtórnego polekowego zapalenia błony śluzowej nosa.

Utrudnione oddychanie przez nos, zapobieganie zapaleniom śluzówki nosa i zakażeniom dróg oddechowych. Również w łagodzeniu przekrwienia błony śluzowej nosa, katarze, profilaktycznie – w zapobieganiu zakażeniom śluzówki nosa i dróg oddechowy. Wspomaga funkcjonowanie układu odpornościowego.
Alergia na składniki preparatu.
brak danych
Osoby dorosłe: 1 lub 2 dawki aerozolu rozpylić do do otworów nosowych, maksymalnie raz na godzinę. Dzieci od 3 roku życia – 1 dawkę rozpylić do otworów nosa, maksymalnie jeden raz na 3 godziny.
około 20 zł.
1 gram wyrobu medycznego zawiera 10 mg nalewki z nagietka, 10 mg nalewki z jeżówki, 2 mg olejku eukaliptusowego, 2 mg olejku z mięty pieprzowej, 1,5 mg olejku jodłowego oraz substancje pomocnicze.
Przed użyciem wstrząsnąć. Sposób użycia: Zdjąć osłonkę z atomizera, skierować dysze bezpośrednio do otworów nosowych, rozpylić aerozol poprzez naciskanie na głowicę atomizera.

Dowiedz się więcej o składzie: .

Pronazus a alkohol

Pronazus u osób starszych(65 lat i więcej)
Pronazus dla dzieci(do 18 lat)
Pronazus w ciąży
Pronazus a karmienie piersią
Pronazus a prowadzenie pojazdów
Pronazus refundacja

Pronazus cena i opakowania

Pronazus Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum Pronazus uzyskał ocenę 5.0 z 5 na podstawie 1 opinii

VN:F [1.9.22_1171]
Cena
Skuteczność
Czas działania
Ocena leku: 5.0/5 (1 opinia pacjentów)4 komentarze Pronazus

  1. Daniela

    Pronazus jest skutecznym lekiem. Pytanie czemu nie jest juz dostepny w aptekach ani w hurtowniach? Prosze niech wroci na półki .
    Zadowolona pacjentka

    Odpowiedz

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Cena
Skuteczność
Czas działania