Prostaceum

Opis leku:

Działanie suplementu i ulotka

Przerost prostaty, a właściwie rozrost prostaty (komórki zwiększają swoją powierzchnię, ale ich nie przybywa) jest schorzeniem dotykającym znaczną część mężczyzn po 40 roku życia. Chorobowe powiększenie się komórek gruczołu krokowego (prostaty) prowadzi do problemów z oddawaniem moczu i dużego dyskomfortu. W początkowych etapach leczenia zaleca się stosowanie substancji roślinnych, które hamują proces rozrostowy. Suplementy na bazie roślinnej mogą być także stosowane razem z lekami syntetycznymi.
Prostaceum jest suplementem zawierającym substancje roślinne o udowodnionej skuteczności w leczeniu schorzeń gruczołu krokowego. Są to owoce palmy sabalowej, pestki dyni, liście pokrzywy i wierzbownica drobnokwiatowa.
Największą popularnością w tego typu schorzeniach cieszą się owoce palmy sabalowej . Mają szerokie działanie przeciwprostatyczne:

  • hamuja przekształcanie testosteronu do dihydrotestosteronu i 17-α-estradiolu, czyli głównych „sprawców” rozrostu komórek prostaty, blokują także receptory dla tych, szkodliwych dla prostaty, substancji
  • mają działanie przeciwzapalne, co wiąże się ze zmniejszeniem obrzęku i ułatwieniem oddawania moczu
  • osłabiają wpływ czynnika wzrostu (b-FGF) na komórki prostaty, co w konsekwencji może nie tylko zatrzymać procesy rozrostowe, a nawet w pewnym stopniu odwrócić rozrost

Nasiona dyni także mają zdolność do blokowania przekształcania testosteronu i blokowania receptorów dla substancji powodujących rozrost. Ponadto działają przeciwzapalnie, wzmacniają tkankę gruczołu i normalizują przemiany metaboliczne.
Wierzbownica drobnokwiatowa , rosnąca w Polsce na terenach wyżynnych, dzięki zawartości substancji sterolowych wykazuje podobne, ale nieco słabsze działanie do owoców palmy sabalowej.
Liście pokrzywy działają moczopędnie, dodatkowo mogą hamować transport testosteronu do prostaty.
Suplement jest uzupełniony zestawem witamin i cynkiem, które mają pomóc w ochronie komórek gruczołu krokowego i poprawić jego funkcjonowanie.
Ważnym jest, że substancje roślinne, stosowane w początkowych fazach rozrostu praktycznie nie mają działań niepożądanych i nie wpływają negatywnie na funkcje seksualne, co często ma miejsce w stosowaniu leków syntetycznych. Bardzo istotnym jest wczesne wykrycie ewentualnych problemów i regularne badania kontrolne.

Wspomagająco w leczeniu problemów z prostatą.
Uczulenie lub nadwrażliwość na którykolwiek ze składników suplementu.
brak danych
2 tabletki dziennie. Przyjmować w trakcie posiłków popijając szklanka wody.
Prostaceum cena od 25zł.
1 tabletka zawiera:
ekstrakt z pestek dyni: 250 mg
ekstrakt z wierzbownicy drobnokwiatowej: 100 mg
ekstrakt z liści pokrzywy: 75 mg
ekstrakt z owoców palmy sabalowej: 50 mg
cynk: 5 mg
wit. E: 5 mg
likopen: 1 mg
wit. B6: 0,7 mg

Prostaceum a alkohol

Prostaceum u osób starszych(65 lat i więcej)
Prostaceum dla dzieci(do 18 lat)
Prostaceum w ciąży
Prostaceum a karmienie piersią
Prostaceum a prowadzenie pojazdów
Prostaceum refundacja

Prostaceum cena i opakowania

Prostaceum Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum
Brak opinii. Ten suplement czeka na Twoją opinię. Jeśli masz pytanie odnośnie działania tego suplementu zadaj je na forum o lekach.Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Cena
Skuteczność
Czas działania