Prozac

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Lek z grupy selektywnych inhibitorów wychwytu zwrotnego serotoniny – SSRI (ang. Selective Serotonin Reuptake Inhibitors). Należy do antydepresantów, które działają na skutek normowania stężenia serotoniny w receptorach postsynaptycznych. Stosowany jest również w leczeniu fobii społecznej, bulimii i zaburzeń obsesyjno-kompulsywnych.

Leczenie depresji o ciężkim lub umiarkowanym przebiegu u dorosłych bądź dzieci powyżej 8 roku życia, zaburzeń obsesyjno-kompulsywnych i bulimii
Leku nie można używać w przypadku stwierdzonej nadwrażliwości na fluoksetynę (możliwość wystąpienia ciężkich reakcji alergicznych), używania narkotyków serotoninergicznych jak LSD-25, psylocybina, czy halucynogenne grzyby. Przeciwwskazane jest jego stosowanie u ludzi z zespołem serotoninowym.
Fluoksetyny nie należy stosować z innymi lekami przeciwdepresyjnymi, głównie z SSRI (citalopram, sertralina) oraz inhibitorami monoaminoksydazy pokroju moklobemidu, tranylcyprominy lub selegiliny. Lek Prozac wykazuje również interakcje z linezolidem, związkami litu (stosowanymi w leczeniu niektórych zaburzeń psychicznych), sibutraminą (lekiem na otyłość), dekstrometorfanem (Acodin, Mucotussin), opioidowymi lekami przeciwbólowymi (tramadol, petydyna, meperydyna), johimbiną, dziurawcem zwyczajnym oraz lekami przeciwmigrenowymi z grupy tryptanów.
1 tabletka rano. Maksymalnie 60 mg dziennie.
brak danych
28 kaps., 1 kaps. zawiera 200 mg fluoksetyny.
Działania niepożądane
Podczas stosowania fluoksetyny mogą wystąpić: nudności, biegunka, brak apetytu, zaburzenia psychiczne, bezsenność, poddenerwowanie, zaburzenia snu, zaburzenia widzenia, rozmazany widok, rozdrażnienie, bóle łowy, lęk, apatia, myśli samobójcze, drżenie rąk, wzmożone pocenie się.

Dowiedz się więcej o składzie: .

Prozac a alkohol

Prozac u osób starszych(65 lat i więcej)
Prozac dla dzieci(do 18 lat)
Prozac w ciąży
Prozac a karmienie piersią
Prozac a prowadzenie pojazdów
Prozac a grejpfrut
Prozac refundacja

Prozac cena i opakowania

Prozac Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum Prozac uzyskał ocenę 3.0 z 5 na podstawie 1 opinii

VN:F [1.9.22_1171]
Cena
Skuteczność
Czas działania
Ocena leku: 3.0/5 (1 opinia pacjentów)4 komentarze Prozac

 1. Sophia LOren

  To jest nielogiczne jeżeli działania niepożądane to zaburzenia psychiczne,apatia, myśli samobójcze, TO JEST BEZ SENSU KOMPLETNIE! LEK PRZECIWKO DEPRESJI A POWODUJE DEPRESJĘ . Gdzie tutaj zdrowy rozsądek? HAHAHA.

  Odpowiedz
  • eRka

   Skutki uboczne zdarzają sie raz na ileś przypadków (szczegóły w ulotce).

   Odpowiedz
 2. krzysztof

  prozac uratowal mi zycie , badzo zaluje, ze wczesniej go nie zarzylem, na prawde dziala i na prawde latwiej przejsc problemy- wszelkie! Krzysztof

  Odpowiedz
 3. Anonim

  Jestem 29 letnią kobietą chorującą na depresja. Prozac brałam podczas jednej kuracji, raz dziennie. Stosowałam lek/preparat przez: 1 dni w dawce: 1 tabletek. Brałam 3 dni i mnie powalił. Skutki uboczne oceniam na wyraźne. Skutki uboczne były u mnie widoczne. Prozac w mojej opinii jest łatwy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Cena
Skuteczność
Czas działania