Przeciwwskazania do stosowania wyciągu z jeżówki

Substancje pochodzenia naturalnego mają mniej przeciwwskazań i powodują mniej objawów niepożądanych niż środki syntetyczne. Jednak nawet te najbardziej popularne i dobroczynne, w niektórych przypadkach są niewskazane.

Przeciwwskazaniami do przyjmowania preparatów, zawierających wyciąg z jeżówki (Echinacea purpurea, Echinacea angustifolia, Echinacea pallida) są schorzenia wątroby,  AIDS, gruźlica,  kolagenozy, stwardnienie rozsiane (SM) i inne schorzenia autoimmunologiczne oraz choroby szpiku kostnego. Ponadto do przeciwwskazań zalicza się także nadwrażliwość na składniki laktonowe z rodziny Compositae.

Nie należy stosować preparatów z wyciągami z jeżówki u osób, które przyjmują leki upośledzające czynność wątroby (m.in. ketokonazol, metotreksat) oraz u dzieci do lat 12.

Należy zachować szczególne środki ostrożności u osób z rozpoznaną alergią (wziewną, skórną, pokarmową). Kobiety w ciąży i karmiące piersią przed zastosowaniem preparatu z jeżówką powinny zasięgnąć porady lekarskiej.

Przeciwwskazania Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum
Brak opinii. Ten lek czeka na Twoją opinię. Jeśli masz pytanie odnośnie działania tego leku zadaj je na forum o lekach.Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Cena
Skuteczność
Czas działania