Psorisan

Nazwa łacińska


Działanie


Producent


Kategoria


Postać

Specjalności

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Głównym składnikiem leku jest prodermina, otrzymywana w wyniku suchej destylacji węgla kamiennego.  Lek hamuje procesy regeneracji i rozrostu naskórka, zmniejsza odczyny zapalne, działa bakteriobójczo, zmniejsza swędzenie skóry i wydzielanie gruczołów łojowych. Kwas salicylowy wywiera działanie podobne do proderminy, a ponadto wysusza skórę. Cynk jest pierwiastkiem wpływającym na podziały komórkowe i odnowę wierzchniej warstwy skóry i nabłonka.

Choroby skóry z towarzyszącym nadmiernym rozrostem i zgrubieniem naskórka (m.in. łuszczyca, przyłuszczyce, świerzbiączka, zapalenie łojotokowe skóry).
Uszkodzenie nerek. Nie stosować na uszkodzoną skórę, duże powierzchnie skóry, błony śluzowe, okolicę oczu.
Uwrażliwienie skóry na słońce jest działaniem niepożądanym wielu preparatów – na początku leczenia należy poinformować lekarza o wszystkich lekach, które się przyjmuje, a podczas jego trwania bez wiedzy i zgody lekarza nie wolno przyjmować żadnych innych leków.
Smarować 1-2 razy na dobę.
cena od 5 do 10 zł
maść po: 50 mg proderminy + 250 mg tlenku cynku + 20 mg kwasu salicylowego w 1 g;
100 mg proderminy + 250 mg tlenku cynku + 20 mg kwasu salicylowego w 1 g;
200 mg proderminy + 250 mg tlenku cynku + 20 mg kwasu salicylowego w 1 g
UWAGI: Lek jest przeznaczony do stosowania miejscowego. W przypadku dostania się maści do oka lub na błony śluzowe należy przemyć dużą ilością wody. Podczas stosowania maści zaleca się unikanie silnie operujących promieni słonecznych.
Działania niepożądane
Może powodować miejscowe podrażnienie i stany zapalne skóry, zwiększoną wrażliwość na promienie słoneczne. Prodermina wchłania się przez skórę, a stosowana na duże powierzchnie (szczególnie skóry uszkodzonej) może powodować uszkodzenie nerek.

Dowiedz się więcej o składzie: , , .

Psorisan a alkohol

Psorisan u osób starszych(65 lat i więcej)
Psorisan dla dzieci(do 18 lat)
Psorisan w ciąży
Psorisan a karmienie piersią
Psorisan a prowadzenie pojazdów
Psorisan refundacja

Psorisan cena i opakowania

Psorisan Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum Psorisan uzyskał ocenę 3.9 z 5 na podstawie 3 opinii

VN:F [1.9.22_1171]
Cena
Skuteczność
Czas działania
Ocena leku: 3.9/5 (3 opinie pacjentów)3 komentarze Psorisan

 1. Anonim

  Jestem 43 letnim mężczyzną chorującym na luszczyca. Psorisan brałem kilkakrotnie podczas różnych kuracji, raz dziennie. Stosowałem lek/preparat przez: 10 dni w dawce: 50 gr(gram). Umiarkowanie skuteczny, luski zniknely natomiast przebarwienia na skorze zostaly. Nie zauważyłem u siebie skutków ubocznych. Psorisan w mojej opinii jest wyjątkowo łatwy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 2. Anonim

  Jestem 24 letnią kobietą chorującą na luszczyca. Psorisan dopiero zaczynam stosować, raz dziennie. Stosowałam lek/preparat przez: 2 dni w dawce: 50 gr(gram). To nic innego jak kwas salicylowy i dzialanie i skutecznosc ta sama. Nie zauważyłam u siebie skutków ubocznych. Psorisan w mojej opinii jest wyjątkowo łatwy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 3. Anonim

  Jestem 34 letnim mężczyzną chorującym na luszczyca. Psorisan brałem kilkakrotnie podczas różnych kuracji, raz dziennie. Stosowałem lek/preparat przez: 9 dni w dawce: 50 gr(gram). Masc dobra jednak po pewnym czasie, luszczyca sie uodparnia i trzeba szukac czegos innego. Nie zauważyłem u siebie skutków ubocznych. Psorisan w mojej opinii jest wyjątkowo łatwy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Cena
Skuteczność
Czas działania