Ramoclav

Nazwa łacińska


Działanie


Producent


Kategoria


Postać

Specjalności

Inne nazwy

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Ramoclav to antybiotyk, łączący w sobie dwie substancje lecznicze, co pozwala na wysoką skuteczność działania w zakażeniach spowodowanych przez różne bakterie.

Recute znajduje zastosowanie w różnego rodzaju zakażeniach bakteryjnych. Wskazania do jego stosowania to zakażenia zatok i ucha środkowego, zakażenia dróg oddechowych, moczowych, zakażenia skóry i tkanek miękkich, w tym także występujące w jamie ustnej, w okolicy zębów. Recute jest skuteczny także w leczeniu zakażeń kości i stawów, gdyż jego substancje czynne z łatwością do nicj przenikają. Recute jest lekiem złożonym, zawiera amoksycylinę i kwas klawulanowy. Amoksycylina to antybiotyk z grupy tak zwanych antybiotyków β-laktamowych. Mechanizm jego działania to hamowanie aktywności enzymu powodującego usieciowanie ściany komórkowej bakterii, co w konsekwencji prowadzi do aktywacji innych enzymów – hydrolaz i lizy komórki bakteryjnej, czyli jej rozpadu. Z kolei kwas klawulanowy prowadzi do łatwiejszego i jednocześnie nieodwracalnego połączenia amoksycyliny z enzymem odpowiadającym za usieciowanie ściany komórkowej bakterii. To zapewnia skuteczność leku.
Leku Recute nie należy stosować w przypadku uczulenia na amoksycylinę, kwas klawulanowy, penicylinę, cefalosporyny lub którąkolwiek substancję pomocniczą. Przeciwwskazaniem do jego stosowania jest mononukleoza zakaźna, gdyż jako powikłanie może wystąpić osutka odro podobna. Należy podawać ostrożnie przy zaburzeniach czynności nerek i wątroby. Ciąża i karmienie piersią nie są przeciwwskazaniem do stosowania leku.
Amoksycylina przedłuża czas działania niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ) oraz probenecydu. Zwiększa także wchłanianie digoksyny oraz nasila działanie doustnych leków przeciwzakrzepowych. Działa antagonistycznie w stosunku do antybiotyków z grupy tetracyklin, makrolidów, a także sulfonamidów. Wspomaga natomiast działanie antybiotyków aminoglikozydowych. Skuteczność jej działania obniżają przyjmowane jednocześnie leki moczopędne, chloramfenikol, ryfampicyna.
Dawkowanie jest ustalane indywidualnie przez lekarza, w zależności od schorzenia, a także masy ciała pacjenta. Należy pamiętać o zażywaniu leku w regularnych odstępach czasowych oraz wybraniu go do końca, gdyż to jest gwarantem skutecznej terapii.
21 tabletek powlekanych, 1 tabletka zawiera 250 mg amoksycyliny i 125 mg kwasu klawulanowego lub 500 mg amoksycyliny i 125 mg kwasu klawulanowego.

Dowiedz się więcej o składzie: , .

Ramoclav a alkohol

Ramoclav u osób starszych(65 lat i więcej)
Ramoclav dla dzieci(do 18 lat)
Ramoclav w ciąży
Ramoclav a karmienie piersią
Ramoclav a prowadzenie pojazdów
Ramoclav a grejpfrut
Ramoclav a antykoncepcja
Ramoclav refundacja

Ramoclav cena i opakowania

Ramoclav Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum Ramoclav uzyskał ocenę 4.3 z 5 na podstawie 3 opinii

VN:F [1.9.22_1171]
Cena
Skuteczność
Czas działania
Ocena leku: 4.3/5 (3 opinie pacjentów)8 komentarzy Ramoclav

 1. Pacjentka

  Nie polecam! Po kilku dniach stosowania leku pojawił mi się duży obrzęk na szyi. Silne zawroty głowy, ból stawów oraz żołądka i wątroby.

  Odpowiedz
 2. marcin*

  Ramoclav został mi zaaplikowany na zapalenie gardła i migdałów, czyli tzw. angina. Po 3 tabletkach przyjmowanych co 12h nastąpiły:
  – ból brzucha,
  -ból żołądka,
  -ból jelita, czyli zaburzenia żołądkowo-jelitowe,
  -mega wysypka na szyi,
  -biegunka.
  Generalnie niezły syf.
  Nie polecam.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 3. mmmmmm

  U mnie po pierwszej dawce wystpiła biegunka, trwała przez dwa dni. Póxniej straszne pieczenie oczu a w nosie
  jakbym miała pieprz. Krcenie w zatokach i ból głowy. Fatalne skutki. Odstawiłam natychmiast. Nigdy tak sinie czułam po antybiotyku.

  Odpowiedz
 4. Sławomir

  Dzień dobry po 2 dniach brania leku musiałem odstawić ponieważ nie mogłem poradzić sobie z moją cukrzycą miałem bardzo wysokie cukry ponad 300 jak i również dolegliwości żołądkowe

  Odpowiedz
 5. zzzz

  Ramoclav bardzo mi pomógł już na zapalenie przewlekłe zapalenie oskrzeli i płuc.Nie miałam żadnych skutków ubocznych.brałam przez 7 dni 2x dziennie.Dziękuję p doktorowi, że mi uratował życie. Już po pierwszej tabletce poczułam się lepiej

  Odpowiedz
  • choryz-urojenia

   mam ten lek od dzisiaj na zapalenie krtani ale takich głupot jak żyje nie czytałam,że 1 tabletka antybiotyku przyniosła ci poprawę.albo jesteś przedstawicielem tej marki albo chorym człowiekiem.Opinie o tym leku są zatrważająco negatywne ale u mnie za wcześnie na krytykę lub pochwałe

   Odpowiedz
 6. Asia

  U mnie na drugi dzień stosowania,wieczorem obrzęk w jamie ustnej,gardle i przełyku. W nocy duszności. W nocy przeczytałam ulotkę. Odstawiłam natychmiast. Nigdy nie byłam uczulona na nic, również przy antybiotykach.

  Odpowiedz
 7. gall

  U mnie ten lek wywołał obfitą miesiączkę ( zaraz w drugim dniu stosowania). Po zakończeniu leczenia czyli w dniu 6 pojawił się świąd sromu i pochwy.

  Odpowiedz

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Cena
Skuteczność
Czas działania