Ranigast Max

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Lek Ranigast Max zawiera jako substancję czynną ranitydynę – pochodną furanu o właściwościach zmniejszających wydzielanie kwasu żołądkowego na drodze odwracalnego blokowania receptorów histaminowych H2 w komórkach przewodu pokarmowego. Badania kliniczne wskazują, że ranitydyna działa silniej, dłużej i wykazuje mniej działań niepożądanych od swojej bliskiej kuzynki – cymetydyny. Wskazaniami do stosowania preparatu są: objawowe leczenie dolegliwości ze strony układu pokarmowego, zaburzenia dyspetyczne, zgaga, nadkwaśność i bóle brzucha.

Zgaga, niestrawność, nadkwaśność, choroba wrzodowa żołądka, syndrom Zellingera-Ellisona.
Nadwrażliwość na jakikolwiek składnik preparatu; stosowanie ranitydyny przeciwwskazane jest u osób poniżej 16 roku życia, z zaburzeniami pracy wątroby, nerek, porfirią i nowotworami układu pokarmowego. Nie zbadana jest tendencja ranitydyny do przenikania do mleka matki u kobiet karmiących piersią.
Ranitydyna wykazuje interakcje z atazanawirem, kobicistatem, niektórymi lekami z grupy NLPZ (głównie naproksenem), flibanseryną, teofiliną, lekami wzmagającymi wydzielanie kwasu żołądkowego, np. substancjami goryczkowymi (zmniejszenie efektywności leczenia), bakampicyliną, okstryfiliną, cefuroksymem, dabigatranem, galantaminą, metforminą, ketokonazolem, pioglitazonem, tolbutamidem i midazolamem.
Dorośli i młodzież powyżej 16 roku życia: 1 tabletka (150 mg) w przypadku wystąpienia objawów. Nie stosować dłużej, niż 2 tygodnie.
Tabletki powlekane po 150 mg (10 tabletek) – około 9 zł; tabletki powlekane po 150 mg (20 sztuk) – około 17 zł.
1 tabletka zawiera 150 mg ranitydyny oraz substancje pomocnicze.
Działania niepożądane
W trakcie stosowania ranitydyny mogą wystąpić następujące działania niepożądane: zawroty głowy, bezsenność, zaburzenia równowagi, tachykardia, hipowitaminoza B, uszkodzenie nerek, wątroby, trombocytopenia, neutropenia i anemia.

Dowiedz się więcej o składzie: .

Ranigast a alkohol

Ranigast u osób starszych(65 lat i więcej)
Ranigast dla dzieci(do 18 lat)
Ranigast w ciąży
Ranigast a karmienie piersią
Ranigast a prowadzenie pojazdów
Ranigast refundacja

Ranigast cena i opakowania

Ranigast Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum Ranigast Max uzyskał ocenę 4.8 z 5 na podstawie 2 opinii

VN:F [1.9.22_1171]
Cena
Skuteczność
Czas działania
Ocena leku: 4.8/5 (2 opinie pacjentów)2 komentarze Ranigast Max

 1. Anonim

  Jestem 38 letnim mężczyzną chorującym na zgaga. Ranigast Max dopiero zaczynam stosować, kilka razy na dzień. Stosowałem lek/preparat przez: 1 dni w dawce: 2 tabletek. Reklamowany na zgagę a ja podam sposób na kaca przed piciem tabletka, po piciu tabletka wyśmienity sposób. Nie zauważyłem u siebie skutków ubocznych. Ranigast Max w mojej opinii jest wyjątkowo łatwy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 2. Anonim

  Jestem 32 letnią kobietą chorującą na zgaga. Ranigast Max dopiero zaczynam stosować, kilka razy w roku. Stosowałam lek/preparat przez: 1 dni w dawce: 1 tabletek. Bardzo się przydaje przy zgadze. Dobra cena i skuteczność. Jak u mnie działa natychmiastowo. Gorąco polecam!. Nie zauważyłam u siebie skutków ubocznych. Ranigast Max w mojej opinii jest wyjątkowo łatwy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Cena
Skuteczność
Czas działania