Recute

Nazwa łacińska


Działanie


Producent


Kategoria


Postać

Specjalności

Inne nazwy

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Preparat zawiera amoksycylinę i kwas klawulanowy. Amoksycylina jest antybiotykiem z grupy penicylin, używanym do leczenia różnych infekcji spowodowanych zarówno bakteriami gram-dodatnimi, jak i gram-ujemnymi; jako lek znajdujący się na liście najważniejszych substancji potrzebnych do świadczenia podstawowej opieki zdrowotnej według WHO, amoksycylina hamuje syntezę ścian komórkowych bakterii, przez co prowadzi do ich uszkodzenia. Ponieważ amoksycylina jest podatna na degradacje wskutek aktywności bakteryjnego enzymu (zwanego β-laktamazą), zazwyczaj łączona jest z jego inhibitorem, kwasem klawulanowym, który zwiększa efektywność jej stosowania.

Zakażenia górnych dróg oddechowych (tak samo, jak klarytromycyna), zakażenie dolnych dróg oddechowych, zapalenie oskrzeli i płuc, zakażenie układu moczowego, skóry i tkanek miękkich, ropień okołozębowy, ropień piersi, zachłystowe zapalenie płuc, zapalenie otrzewnej, zapalenie dróg żółciowych. Amoksycylina wykazuje działanie bakteriobójcze w stosunku do bakterii gram-dodatnich i gram-ujemnych, jak E. coli, H. influenzae, M. catarrhalis, S. penumoniae, S. aureus i Klebsiella spp.
Amoksycyliny nie wolno – chyba, że lekarz zaleci inaczej – stosować u ludzi z zaburzeniami pracy nerek i wątroby, trudnościami w oddawaniu moczu.
Amoksycylina wykazuje interakcje z metotreksatem (chemioterapeutyk używany m.in. w raku piersi), innymi antybiotykami z grupy penicylin i tetracyklin, anizyndionem, dezogestrelem, etinyloestradiolem, lewonorgestrelem, warfaryną (lek rozrzedzający krew), mykofenolatem mofetilu, dikumarolem oraz noretyndronem.
Indywidualne, zależne od stanu pacjenta i choroby, na którą cierpi.
Brak danych.
1 tabletka zawiera 875 mg amoksycyliny, 125 mg kwasu klawulanowego i substancje pomocnicze.
Penicyliny posiadają dużą zdolność do wywoływania reakcji alergicznych lub anafilaktycznych, dlatego podczas ich stosowania wymagana jest szczególna ostrożność. Nawet, jeżeli w przeszłości po ich stosowaniu nie występowały tego typu dolegliwości, nie znaczy, że w przyszłości nie mogą wywołać one reakcji anafilaktycznych.
Działania niepożądane
Ból brzucha, pleców i nóg, czarne stolce, krwiomocz, ciarki, kaszel, nudności, wymioty, biegunka, gorączka, zawroty głowy, spłycenie oddechu, bardziej dolegliwe miesiączki, zwiększone pragnienie, swędzenie skóry, utrata apetytu, bladość powłok skórnych, suchość gardła, uczucie uścisku w klatce piersiowej, wymiotowanie krwią, pobudzenie, sczernienie języka, konfuzja, konwulsje, bezsenność, zaburzenia snu.

Dowiedz się więcej o składzie: , .

Recute a alkohol

Recute u osób starszych(65 lat i więcej)
Recute dla dzieci(do 18 lat)
Recute w ciąży
Recute a karmienie piersią
Recute a prowadzenie pojazdów
Recute a grejpfrut
Recute a antykoncepcja
Recute refundacja

Recute cena i opakowania

Recute Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum
Brak opinii. Ten lek czeka na Twoją opinię. Jeśli masz pytanie odnośnie działania tego leku zadaj je na forum o lekach.Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Cena
Skuteczność
Czas działania