Remicade

Inne nazwy

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Remicade jest lekiem występującym pod postacią proszku. Przygotowuje się z niego roztwór do infuzji. Jego substancję aktywną stanowi infliksymab. Jest to białko pochodzenia ludzkiego należące do przeciwciał. Dzięki niemu są hamowane działania białek biorących udział w procesach zapalnych w organizmie. Dlatego też Remicade jest lekiem przeciwzapalnym.

Preparat jest wskazany dla osób cierpiących na: chorobę Crohna, łuszczycę lub łuszczycowe zapalenie stawów kręgosłupa, reumatoidalne zapalenie stawów, wrzodziejące zapalenie jelita grubego, zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa. W zależności od typu schorzenia jest stosowany u osób dorosłych oraz dzieci powyżej 6 roku życia.
Koniecznie należy poinformować lekarza jeśli przyjmowało się już wcześniej Remicade. Ponadto lek jest niewskazany dla osób cierpiących (lub po przebyciu) na: choroby serca, płuc i układu nerwowego, chłoniaka, gruźlicę, nowotwór, przetoki, wirusowe zakażenie wątroby typu B, zakażenia dowolnego typu. Należy także poinformować lekarza o przebytych lub przyszłych szczepieniach, operacjach lub zabiegach. Preparat jest także niewskazany dla osób nałogowo palących papierosy, kobiet w ciąży i karmiących piersią.
Należy poinformować lekarza o wszystkich przyjmowanych preparatach. Szczególną uwagę należy zwrócić na leki: anakinra i abatacept oraz leki wpływające na układ immunologiczny.
Lek jest przyjmowany w formie wstrzykiwań toteż pacjent nie zażywa go samodzielnie. Występuje on bowiem w formie kroplówki. Jej podawanie trwa zazwyczaj około dwóch godzin, przy dłuższym leczeniu godzinę.
  Lek podawany w szpitalu/ośrodku zdrowia. Refundowany – sprawdź cenę poniżej.
Infliksymab.
Title goes here
Do najczęściej występujących działań niepożądanych należą: ból brzucha, ból głowy, nudności, zakażenia wirusowe – opryszczki, grypa, zakażenia górnych dróg oddechowych. Rzadziej występujące skutki uboczne to: bóle stawów lub mięśni, biegunka, depresja, dreszcze, drętwienie, gorączka, krwawienie żołądkowo-jelitowe, krwawienie z nosa, łuszczyca, osłabienie, obrzęk węzłów chłonnych, trudności w oddychaniu, wysypka, zmęczenie, zakażenia płuc, zgaga, zaparcia, zakażenia oczu.

Dowiedz się więcej o składzie: .

Remicade a alkohol

Remicade u osób starszych(65 lat i więcej)
Remicade dla dzieci(do 18 lat)
Remicade w ciąży
Remicade a karmienie piersią
Remicade a prowadzenie pojazdów
Remicade refundacja

Remicade cena i opakowania

Remicade Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum Remicade uzyskał ocenę 4.5 z 5 na podstawie 2 opinii

VN:F [1.9.22_1171]
Cena
Skuteczność
Czas działania
Ocena leku: 4.5/5 (2 opinie pacjentów)3 komentarze Remicade

 1. Zurek

  Mam 38lat. Biorę remicade 8 lat i wiem, że dzięki niemu żyję. Choruje na wrzodziejace zapalenie jelita grubego. Skutków uboczne właściwie żadne. Wieczorny ból głowy w dzień podania leku. Biorę go co 8 tyg.

  Odpowiedz
 2. Anonim

  Jestem 42 letnią kobietą chorującą na reumatoidalne zapalenie stawów. Remicade brałam podczas 2 kuracji, kilka razy na dzień. Stosowałam lek/preparat przez: 126 dni w dawce: 100 mg(miligram). Miałam 8 kroplówek, po drugiej dostałam uczulenia, po 3 było osłabienie organizmu i doxycyklina, ale potem zaczęło się nowe życie, spadło OB, ustąpiła sztywność i ból, po jakimś czasie, chyba 5 tygodni, uciążliwości(ból, złe samopoczucie)nawracały do kolejnej kroplówki i tak do końca. Ale kuracja chociaż uciążliwa jest super. Skutki uboczne oceniam na wyraźne. Skutki uboczne były u mnie widoczne. Remicade w mojej opinii jest łatwy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 3. Anonim

  Jestem 37 letnią kobietą chorującą na zapalenie jelit. Remicade brałam podczas 2 kuracji, raz dziennie. Stosowałam lek/preparat przez: 393 dni w dawce: 1 ml(mililitrów). Popieram ten rodzaj terapii biologicznej daje super rezultaty przez 2 lata męczyłam sie z przetoką jelitowo-skórną a w tydzień po pierwszej kroplówce przetoka zamknęła się. Skutki uboczne oceniam na umiarkowane. Skutki uboczne były u mnie widoczne. Remicade w mojej opinii sprawia problemy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Cena
Skuteczność
Czas działania