Remifemin tabletki

Nazwa łacińska


Działanie


Producent


Kategoria


Postać

Przechowywanie

Specjalności

Czy Remifemin tabletki bez recepty?

Opis leku:

Działanie suplementu i ulotka

Remifemin to tabletki zawierające ekstrakt z rośliny Cimicifuga racemosa.  Działanie leku polega na zmniejszaniu objawów klinicznych, które towarzyszą niedoborowi estrogenów u kobiet w okresie przekwitania. Dodatkowo, łagodzi też bolesne krwawienia miesiączkowe. Cimicifuga racemosa to roślina, której skuteczność w łagodzeniu takich objawów jak uderzenia gorąca, nadmierne pocenie się czy zaburzenia snu występujące u kobiet w okresie menopauzy, została udowodniona badaniami klinicznymi. Co ważne, lek wpływa pozytywnie na samopoczucie kobiet zmniejszając napięcie nerwowe oraz łagodząc stany depresyjne. Tabletki Remifemin to dobra alternatywa dla tych kobiet, które nie chcą lub nie mogą stosować hormonalnej terapii zastępczej.

Preparat przeznaczony dla kobiet będących w okresie przekwitania, łagodzi takie objawy jak uderzenia gorąca, nadmierne pocenie się, zaburzenia snu czy silne bóle towarzyszące miesiączkowaniu.
Nadwrażliwość na składniki preparatu.
Nie stwierdzono.
Zaleca się stosowanie dwóch tabletek dziennie, rano i wieczorem po 1 tabletce. Popić niewielką ilością płynu. Nie wskazane jest rozgryzanie ani też ssanie tabletek.
1 tabletka zawiera ekstrakt płynny z kłącza Cimicifugae racemosae (ilość odpowiadająca 20mg kłącza pluskwicy groniastej).  
Efekt terapeutyczny pojawia się po około dwóch tygodniach stosowania. Stosowanie leku przez okres dłuższy niż pół roku, wymaga konsultacji z lekarzem.Lek zawiera laktozę.

Dowiedz się więcej o składzie: .

Remifemin a alkohol

Remifemin u osób starszych(65 lat i więcej)
Remifemin dla dzieci(do 18 lat)
Remifemin w ciąży
Remifemin a karmienie piersią
Remifemin a prowadzenie pojazdów
Remifemin refundacja

Remifemin cena i opakowania

Remifemin Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum Remifemin tabletki uzyskał ocenę 4.2 z 5 na podstawie 2 opinii

VN:F [1.9.22_1171]
Cena
Skuteczność
Czas działania
Ocena leku: 4.2/5 (2 opinie pacjentów)1 opinia o Remifemin tabletki

 1. maria

  Witam.Lek po 3 tygodniach całkowicie uspokoił uderzenia gorąca i szczęśliwa stosowałam tabletki około 9 miesięcy . Po tym czasie moje piersi stały się obrzęknięte ,napięte ,OBOLAŁE nie do wytrzymania . Odrzuciłam remifemin i dopiero po około 2 miesiącach niepokoju piersi doszły do normy. Lek ten stosowałam ze względu na torbiele w piersiach ,na szczęście łagodne. Nigdy tego leku już nie zastosuję , na obecną chwilę stosuję MABELLE- koniczyna łąkowa . Mam nadzieję że pomoże i nie będzie znowu problemu z piersiami. Pozdrawiam wszystkie panie.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Cena
Skuteczność
Czas działania