Renicin

Nazwa łacińska


Działanie


Producent


Kategoria


Postać

Specjalności

Inne nazwy

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Przeciwbakteryjne – antybiotyk z grupy makrolidów II generacji o wydłużonym czasie działania i zakresie działania zbliżonym do erytromycyny (erythromycin).

Zakażenia dróg oddechowych; krztusiec (koklusz); zakażenia skóry i tkanek miękkich; zakażenia dróg oddechowych górnych (zapalenie gardła, migdałków podniebiennych, zatok obocznych nosa, ucha środkowego), dolnych (zapalenie oskrzeli, płuc) skóry i tkanek miękkich (róża, czyraczność, ropień, liszajec), zapalenie gruczołu krokowego, cewki moczowej (z wyjątkiem rzeżączki), pochwy i szyjki macicy.
Uczulenie na inne antybiotyki makrolidowe. Uszkodzenie wątroby. Porfiria.
Nie stosować łącznie z cizaprydem (cisapride), terfenadyną (terfenadine), astemizolem, chinidyną (quinidine), dizopiramidem (disopiramide) ze względu na ryzyko zaburzeń przewodnictwa w sercu, widocznych w EKG jako „wydłużony odstęp QT”. Nasila działanie i toksyczność karbamazepiny (carbamazepine), ketokonazolu (ketoconazole), astemizolu – nie stosować jednocześnie; unikać jednoczesnego stosowania doustnych środków antykoncepcyjnych, chlorpromazyny (chlorpromazine), ze względu na zwiększone ryzyko uszkodzenia wątroby. Nasila działanie teofiliny (theophylline; aminophylline), digoksyny (digoxin), cyklosporyny (ciclosporine), glikokortykosteroidów, midazolamu, doustnych leków przeciwzakrzepowych (acenocoumarol), dizopiramidu (disopiramide) – stosować jednocześnie tylko z dużą ostrożnością. Roksytromicyny, podobnie jak i innych antybiotyków makrolidowych nie należy stosować łącznie z alkaloidami sporyszu (ergotamine, dihydroergotamine), a także z bromokryptyną (bromocriptine) ze względu na możliwość wystąpienia nasilonego skurczu naczyń krwionośnych i niedokrwienia, zwłaszcza w obrębie kończyn.
Przyjmować co najmniej na 15 minut przed posiłkiem; dorośli i dzieci o masie ciała powyżej 40 kg lub powyżej 15. roku życia: 2 razy na dobę po 150 mg lub 1 raz na dobę 300 mg; dzieci: 5-8 mg na kg masy ciała (zazwyczaj: dzieci o masie ciała od 6-22 kg: 2 razy na dobę po 50 mg; dzieci o masie ciała od 23-40 kg: 2 razy na dobę po 100 mg).
Cena od 10 do 20 zł.
10 tabletek, 1 tabletka zawiera 150 mg roksytromycyny.

Długość leczenia nie powinna przekraczać 10 dni. U chorych z ciężkim uszkodzeniem nerek należy stosować dawki o połowę niższe. Tabletki do przyrządzania zawiesiny należy przed zażyciem rozpuścić w łyżce stołowej wody.
Dowiedz się więcej o składzie: .

Renicin a alkohol

Renicin u osób starszych(65 lat i więcej)
Renicin dla dzieci(do 18 lat)
Renicin w ciąży
Renicin a karmienie piersią
Renicin a prowadzenie pojazdów
Renicin refundacja

Renicin cena i opakowania

Renicin Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum
Brak opinii. Ten lek czeka na Twoją opinię. Jeśli masz pytanie odnośnie działania tego leku zadaj je na forum o lekach.Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Cena
Skuteczność
Czas działania