Revalid

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Revalid to lek zawierający substancje lecznicze, które korzystnie oddziałują na tworzenie kreatyny(składnika budulcowego włosów i paznokci). Aminokwasy siarkowe, witaminy z grupy B, sole mineralne(żelazo, cynk, miedź) – substancje czynne, które zawiera preparat są niezbędnymi składnikami diety, biorą udział w procesach chemicznych przebiegających w organizmie. Bardzo ważne jest dostarczanie prawidłowych ilości tych związków, w celu właściwego przebiegu funkcji życiowych. W przypadku niedoborów tych substancji, mogą pojawić się schorzenia m.in. włosów i paznokci. Lek dodatkowo wzbogacony jest w ekstrakty roślinne: wyciąg z prosa i kiełków roślinnych oraz drożdże piwne, które również odpowiadają za prawidłowy wzrost przydatków skóry. Produkt leczniczy powoduje porost włosów, przez hamowanie ich wypadania lub zwolnienie tego procesu, zmniejsza również łamliwość płytki paznokci. Przy prawidłowym dawkowaniu produktu Revalid pozytywne efekty mogą pojawić się już pod koniec pierwszego miesiąca terapii. Revalid posiada potwierdzone badaniami korzystne właściwości w leczeniu schorzeń włosów i paznokci.

Utrata włosów, łamliwość i osłabienie paznokci oraz inne schorzenia włosów i paznokci wynikające z niedoboru w diecie aminokwasów, witamin, minerałów i mikroelementów.
Nadwrażliwość na substancje czynne lub pomocnicze preparatu.
Lek osłabia działanie przeciwbakteryjne sulfonamidów.
U osób dorosłych i dzieci powyżej 12 roku życia zaleca się stosować jedna kapsułkę trzy razy na dzień podczas lub po posiłku i popić wystarczająca ilością płynu.
Zaleca się przyjmować lek przez trzy kolejne miesiące. W razie konieczności terapię można przedłużyć lub powtórzyć.
U pacjentów z zaawansowanymi schorzeniami włosów lub paznokci poleca się przyjmowanie większych dawek: dwie kapsułki trzy razy na dzień przez miesiąc i następnie jedną kapsułkę trzy razy na dzień przez kolejne miesiące.
W zależności od wielkości opakowania cena około od 20 do 40zł.
Jedna kapsułka zawiera 100mg DL-metioniny, 50mg L-cystyny, 50mg D-pantotenianu wapnia, 1,5mg witaminy B1(chlorowodorek tiaminy), 10mg witaminy B6(chlorowodorek pirydoksyny), 20mg kwasu 4-aminobenzoesowego, 2mg żelaza, 2,2mg cynku, 0,5mg miedzi, 50mg wyciągu z prosa, 50mg wyciągu z kiełków pszenicy, 50mg drożdży piwnych oraz substancje pomocnicze.
Ostrożnie przyjmować przez osoby cierpiące na celiakię i cukrzycę. Produkt zawiera gluten(jedna kapsułka-1mg) oraz węglowodany(jedna kapsułka-0,035 jednostek węglowodanowych).
Działania niepożądane
U osób przyjmujących lek na czczo lub między posiłkami mogą wystąpić nudności i dyskomfort ze strony przewodu pokarmowego. W przypadku zastosowania dawki 6 kapsułek na dobę mogą wystąpić lekkie dolegliwości ze strony układu pokarmowego(np. biegunki). W takich przypadkach należy zredukować dawkę do 3 kapsułek na dzień.

Dowiedz się więcej o składzie: .

Revalid a alkohol

Revalid u osób starszych(65 lat i więcej)
Revalid dla dzieci(do 18 lat)
Revalid w ciąży
Revalid a karmienie piersią
Revalid a prowadzenie pojazdów
Revalid refundacja

Revalid cena i opakowania

Revalid Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum
Brak opinii. Ten lek czeka na Twoją opinię. Jeśli masz pytanie odnośnie działania tego leku zadaj je na forum o lekach.Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Cena
Skuteczność
Czas działania