Riamet

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Skojarzone działanie składników: przeciwmalaryczne (przeciwzimnicze).

leczenie zimnicy u dorosłych i dzieci, zwłaszcza postaci opornych na inne środki; patrz też działanie MALARON.
Ostrożnie u chorych z ciężkim uszkodzeniem wątroby lub nerek, przy obniżonym stężeniu potasu we krwi (hipokaliemia). Szczególna ostrożność w przypadkach, gdy w zapisie EKG występuje nieprawidłowość określana jako „wydłużony odstęp QT”, która może zwiększać ryzyko zaburzeń rytmu serca. Patrz interakcje. Nie stosować u dzieci poniżej 12. roku życia.
Nie stosować jednocześnie z metoprololem, lekami przeciwdepresyjnymi (imipramine, amitryptiline, clomipramine), przeciwgrzybiczymi (ketoconazole, itraconazole), antybiotykami makrolidowymi (np. erythromycine, azithromycine, clarithromycine), fluorochinolonami (np. eiprofloxacine), terfenadyną (terfenadine), cisapridem, sokiem grejpfrutowym – jednoczesne stosowanie z tymi lekami i pokarmami może być przyczyną groźnych zaburzeń rytmu serca.
Ściśle według wskazań lekarza. Lek jest przyjmowany w 3-dniowej kuracji, która powinna być ściśle przestrzegana; szczególnie należy przestrzegać odstępów między kolejnymi dawkami leku. Jeśli opuściło się dawkę leku, należy ją przyjąć jak najszybciej, ale nie przyjmować na raz podwójnej dawki leku. Nie ukończona kuracja wiąże się z większym ryzykiem nawrotu choroby. Lek może być przyjmowany w trakcie posiłków lub niezależnie od nich; nie powinno się spożywać soku grejpfrutowego w trakcie leczenia. Stosować 1 godzinę po posiłkach bogatych w tłuszcze.
brak danych
16 tabletek, 1 tabletka zawiera 20 mg artemeteru i 120 mg lumefantryny.
W trakcie leczenia ostrożnie prowadzić pojazdy i obsługiwać urządzenia mechaniczne, ponieważ lek powoduje zawroty głowy i senność. Najlepiej w początkowym okresie leczenia unikać prowadzenia pojazdów.
Działania niepożądane
Lek może powodować wysypkę skórną i zaczerwienienie twarzy (reakcje alergiczne), bóle brzucha, nudności, wymioty, biegunkę, brak apetytu, bóle głowy, osłabienie, uczucie zmęczenia, bóle mięśni i stawów. Rzadko zdarzają się zawroty głowy, senność.

Dowiedz się więcej o składzie: .

Riamet a alkohol

Riamet u osób starszych(65 lat i więcej)
Riamet dla dzieci(do 18 lat)
Riamet w ciąży
Riamet a karmienie piersią
Riamet a prowadzenie pojazdów
Riamet refundacja

Riamet cena i opakowania

Riamet Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum
Brak opinii. Ten lek czeka na Twoją opinię. Jeśli masz pytanie odnośnie działania tego leku zadaj je na forum o lekach.Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Cena
Skuteczność
Czas działania