Roswera

Nazwa łacińska


Działanie


Producent


Kategoria


Postać

Specjalności

Inne nazwy

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Zadaniem leku Roswera jest obniżanie stężenia lipidów we krwi. Jego substancją czynną jest rozuwastatyna zaliczana do grupy statyn obniżających poziom cholesterolu we krwi. Statyny stosowane są w przebiegu leczenia hipercholesterolemii oraz profilaktycznie u osób z czynnikami ryzyka chorób sercowo-naczyniowych. Statyny zmniejszają ryzyko wystąpienia zawału serca, udaru mózgu oraz zgonu związanego z chorobą niedokrwienną serca.

Lek Roswera polecany jest w leczeniu hipercholesterolemii pierwotnej (w tym rodzinnej hipercholesterolemii homo- i heterozygotycznej) u dorosłych, młodzieży oraz dzieci, które ukończyły 10 rok życia. Stosowany jest także w przebiegu dyslipidemii mieszanej, z zachowaniem diety, gdy dieta i inne sposoby leczenia niefarmakologicznego okazały się niewystarczające.
Kuracja produktem może być prowadzona również w przebiegu zdarzeń sercowo-naczyniowych, jako uzupełnienie leczenia mającego na celu zmniejszenie pozostałych czynników ryzyka.
Lek Roswera nie powinien być stosowany doraźnie, jeżeli występuje wrażliwość organizmu na substancję czynną bądź jakąkolwiek substancję pomocniczą występującą w składzie produktu.
Wykluczone jest stosowanie preparatu, gdy pacjent zmaga się z czynną chorobą wątroby lub utrzymującą się, przekraczającą 3-krotną górną granicę normy, zwiększoną aktywność aminotransferaz (enzymów wątrobowych) we krwi, o nieustalonej przyczynie. Ciężkie zaburzenia czynności nerek oraz miopatia również wykluczają terapię preparatem Roswera.
Wykluczone jest przekraczanie zalecanej do spożycia dziennej dawki leku.
Produktu nie należy stosować w przypadku kobiet będących w ciąży oraz kobiet karmiących piersią. Kuracja preparatem jest niewskazana także w przypadku kobiet znajdujących się w wieku rozrodczym, które nie stosują skutecznych metod zapobiegania ciąży.
Lek Roswera należy przechowywać w temperaturze pokojowej w miejscu suchym, pozbawionym światła oraz niedostępnym dla dzieci.
Należy poinformować lekarza o wszystkich przyjmowanych ostatnio lekach także o tych, które wydawane są bez recepty. W szczególności należy poinformować lekarza, jeżeli pacjent stosuje substancje takie jak: cyklosporyna, leki przeciwzakrzepowe, fibraty, gemfibrozyl, niacyna (kwas nikotynowy), ezetymib, inhibitory proteazy HIV, leki zobojętniające sok żołądkowy, erytromycyna, doustne preparaty antykoncepcyjne, hormonalna terapia zastępcza oraz dioksyna.
Preparat przyjmowany doustnie. Dawkę leku Roswera oraz częstotliwość jego zażywania określa lekarz. Produkt może być przyjmowany niezależnie od spożywanego posiłku. Tabletkę należy połknąć w całości, popijając wystarczającą ilością wody. Lek Roswera może być przyjmowany o dowolnej porze dnia. Przed rozpoczęciem i w trakcie leczenia lekiem Roswera należy stosować dietę mającą na celu zmniejszenie stężenia cholesterolu we krwi.
Od 38,99 zł.
1 tabletka leku Roswera zawiera odpowiednio 5 mg, 10 mg, 15 mg, 20 mg, 30 mg, lub 40 mg rozuwastatyny w postaci soli wapniowej. Produkt zawiera laktozę.

Dowiedz się więcej o składzie: .

Roswera a alkohol

Roswera u osób starszych(65 lat i więcej)
Roswera dla dzieci(do 18 lat)
Roswera w ciąży
Roswera a karmienie piersią
Roswera a prowadzenie pojazdów
Roswera a antykoncepcja
Roswera refundacja

Roswera cena i opakowania

Roswera Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum Roswera uzyskał ocenę 4.7 z 5 na podstawie 2 opinii

VN:F [1.9.22_1171]
Cena
Skuteczność
Czas działania
Ocena leku: 4.7/5 (2 opinie pacjentów)2 komentarze Roswera

 1. Basia

  Po zrobieniu sobie badania kontrolnego cholesterolu okazało się ,że cholesterol dochodzi do 340.Zastosowałam ścisłą dietę przez 6 miesięcy, naprawdę radykalną.Mój cholesterol kompletnie nie obniżył się.Poszłam do lekarza .Po zrobieniu badań kontrolnych/morfologia,wątroba,nerki/dostałam receptę na Roswerę w dawce 30 mg.Po 3 miesiącach barania tego ,cholesterol obniżył się do poziomu 175. Tym razem lekarz obniżył dawkę do 20 mg.Po kolejnych 3 miesiącach znowu kontola i cholesterol 185.Potem znowu obniżona dawka do 10 mg.Potem zrobiono mi badania kontrolne morfologia ,watroba ,nerki.Wszystko w normie,żadnych problemów ani skutków ubocznych po leku.
  Jestem wreszcie zadowolona ,że uporałam się z tym wysokim cholesterolem.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 2. Anonim

  Jestem 65 letnim mężczyzną chorującym na cholesterol. Roswera brałem kilkakrotnie podczas różnych kuracji, raz dziennie. Stosowałem lek/preparat przez: 91 dni w dawce: 5 mg(miligram). NIGDY NIE IDĘ PROSTO DO APTEK WYCHODZĄC OD LEKARZA.
  NAJPIERW INTRNET, W KTÓRYM SĄ WSZYTSKIE ULOTKI I BEZ PROBLEMU MOŻNA JE PRZECZYTAĆ, POTEM FORUM UŻYTKOWNIKÓW.
  NA KONIEC DECYZJA CZY CHCĘ BRAĆ LEK CZY NIE.
  NO WIĘC ZDECYDOWAŁEM SIĘ BRAĆ POMIMO TEGO ZE TO STATYNA.CHOLESTEROL WYRAZNIE SIE OBNIZYŁ, SKUTKÓW UBOCZNYCH NIE ZANOTOWAŁEM PRZYNAJMNIEJ NA RAZIE. Skutki uboczne oceniam na minimalne. Roswera w mojej opinii jest łatwy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Cena
Skuteczność
Czas działania