Rotadin

Nazwa łacińska


Działanie


Producent


Kategoria


Postać

Specjalności

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Substancją czynną leku Rotadin jest loratadyna, będąca długodziałającym lekiem przeciwhistaminowym nowej generacji. Wykazuje działania przeciwalergiczne. Poprzez blokowanie receptorów histaminowych, łagodzi takie objawy jak kichanie, swędzenie, wyciek z nosa czy świąd oraz pieczenie oczu. Działanie leku utrzymuje się co najmniej 24 godziny.

Wskazany w leczeniu objawowym sezonowego i całorocznego alergicznego nieżytu nosa oraz przewlekłej pokrzywki idiopatycznej.
Nie należy przyjmować preparatu w przypadku nadwrażliwości na jego składniki oraz nie zaleca się stosowania u kobiet będących w okresie ciąży.
Należy poinformować lekarza o wszelkich przyjmowanych lekach, również tych dostępnych bez recepty. Należy unikać jednoczesnego stosowania preparatu z erytromycyną oraz innymi antybiotykami makrolidowymi, ketokonazolem, cymetydyną, ranitydyną, chinidyną. Nie stosować Rotadinu z lekami powodującymi senność (leki nasenne, uspokajające, przeciwbólowe, działające zwiotczająco na mięśnie).
Dzieci od 2-12 lat: zależnie od masy ciała: masa ciała poniżej 30kg: 1/2 tabletki raz na dobę; masa ciała powyżej 30kg: 1 tabletka na dobę.
Dorośli i dzieci powyżej 12lat: jedna tabletka na dobę.
10 tabletek lub 30 tabletek, 1 tabletka zawiera 10 mg loratadyny.
Długość leczenia loratadyną nie powinno przekraczać 10 dni.

Dowiedz się więcej o składzie: .

Rotadin a alkohol

Rotadin u osób starszych(65 lat i więcej)
Rotadin dla dzieci(do 18 lat)
Rotadin w ciąży
Rotadin a karmienie piersią
Rotadin a prowadzenie pojazdów
Rotadin a grejpfrut
Rotadin refundacja

Rotadin cena i opakowania

Rotadin Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum
Brak opinii. Ten lek czeka na Twoją opinię. Jeśli masz pytanie odnośnie działania tego leku zadaj je na forum o lekach.Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Cena
Skuteczność
Czas działania