Rudotel

Nazwa łacińska


Działanie


Producent


Kategoria


Produkty podobne

Medazepam

Postać

Przechowywanie

Specjalności

Czy Rudotel jest bez recepty?

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Lek należy do pochodnych benzodiazepiny, ma działanie przeciwlękowe, a także uspokajające i nasenne, przeciwdrgawkowe i zwiotczające mięśnie szkieletowe. Patrz: MEDAZEPAM.

Jest stosowany w stanach niepokoju, lęku z towarzyszącymi zaburzeniami soma­tycznymi (np. dolegliwości sercowe, żołądkowe), w bezsenności.
Nie należy przyjmować leku w przypadku uczulenia na pochodne benzodiazepiny, jaskry z wąskim kątem przesączania, miastenii. Więcej działań niepożądanych leku może wystąpić u chorych na choroby wątroby i nerek, u osób starszych, dzieci, osób z trudnościami w oddawaniu moczu. W czasie leczenia nie należy spożywać alkoholu.
Medazepam nasila działanie leków nasennych, uspokajających, narkotycznych przeciwbólowych, antyhistaminowych, np. antyalergicznych, antydepresyjnych oraz środków zwiotczających mięśnie. Zawsze należy skonsultować się z lekarzem przed rozpoczęciem przyjmowania innych leków.
Ściśle według wskazań lekarza. Nie należy opuszczać dawek leku, przyjmować na raz podwójnej dawki, przerywać nagle leczenia.
Cena od 10 do 20 zł.
20 tabletek lub 50 tabletek, 1 tabletka zawiera 10 mg medazepamu.
W czasie leczenia nie należy prowadzić pojazdów mechanicznych i obsługiwać maszyn.
Działania niepożądane
Czasami może się pojawić senność, uczucie oszołomienia, niezborność ruchów, niewyraźna mowa, bóle i zawroty głowy, widzenie za mgłą, trudności w oddawaniu moczu, zaburzenia miesiączkowania. Rzadko występuje suchość w jamie ustnej, nudności i wymioty, zaparcia lub biegunki, nadmierne pobudzenie, niepokój, bezsenność, depresja, omamy, osłabienie mięśni, wysypki skórne, żółtaczka. Medazepam powoduje uzależnienie, dlatego nagłe przerwanie leczenia może wywołać niepokój, bezsenność, bóle i zawroty głowy, bóle brzucha, mięśni, nadmierne pocenie się, drżenia i drgawki.

Dowiedz się więcej o składzie: .

Rudotel a alkohol

Rudotel u osób starszych(65 lat i więcej)
Rudotel dla dzieci(do 18 lat)
Rudotel w ciąży
Rudotel a karmienie piersią
Rudotel a prowadzenie pojazdów
Rudotel refundacja

Rudotel cena i opakowania

Rudotel Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum

VN:F [1.9.22_1171]
Cena
Skuteczność
Czas działania
Ocena leku: 0.0/5 (0 opinie pacjentów)1 opinia o Rudotel

  1. Violka

    Lek przyjmuję w momencie kiedy tego potrzebuje nie stosuję go cały czas. Nie otumania mnie tylko wycisza i uspakaja, pozwala na normalne funkcjonowanie. Bywa, że jest to parę. U mnie nie powoduje senności być może dlatego, że nie nadużywam.

    Odpowiedz

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Cena
Skuteczność
Czas działania