Rupafin

Nazwa łacińska


Działanie


Producent


Kategoria


Postać

Przechowywanie

Specjalności

Czy Rupafin jest bez recepty?

Inne nazwy

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Rupafin to lek, którego substancją czynną jest rupatadyna, będąca lekiem przeciwhistaminowym II generacji. Poprzez zablokowanie receptorów histaminowych, łagodzi takie objawy jak kichanie, zmniejsza ilość wydzieliny z nosa, zwalcza uczucie zatkanego nosa, łagodzi swędzenie oczu i nosa u dzieci w wieku od 6 do 11 lat.

Lek w postaci roztworu doustnego przeznaczony do łagodzenia objawów alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa.
Nie przyjmować w przypadku nadwrażliwości na składniki preparatu. Należy zwrócić się po poradę lekarza jeśli u pacjenta występuje niewydolność nerek lub wątroby.
Lek nie jest zalecany dzieciom w wieku poniżej 6 lat, ważącym mniej niż 25kg.
Należy poinformować lekarza o wszystkich przyjmowanych obecnie lekach, również tych wydawanych na receptę. Nie powinno się stosować Rupafinu z preparatami zawierającymi ketokonazol lub erytromycynę.
Preparat przeznaczony do stosowania doustnego. U dzieci powyżej 25kg: 5ml roztworu doustnego raz na dobę, z jedzeniem lub bez jedzenia.
Od 20 dco 45zł w zależności od dawki.
Roztwór doustny 1mg/1ml rupatadyny.
Lek zawiera sacharozę, która może mieć szkodliwy wpływ na zęby. Pacjent powinien skonsultować się z lekarzem, jeśli stwierdzono u niego nietolerancję niektórych cukrów.
Lek zawiera parahydroksybenzoesan metylu, mogący powodować reakcje alergiczne.

Dowiedz się więcej o składzie: .

Rupafin a alkohol

Rupafin u osób starszych(65 lat i więcej)
Rupafin dla dzieci(do 18 lat)
Rupafin w ciąży
Rupafin a karmienie piersią
Rupafin a prowadzenie pojazdów
Rupafin refundacja

Rupafin cena i opakowania

Rupafin Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum Rupafin uzyskał ocenę 4.5 z 5 na podstawie 2 opinii

VN:F [1.9.22_1171]
Cena
Skuteczność
Czas działania
Ocena leku: 4.5/5 (2 opinie pacjentów)14 komentarzy Rupafin

 1. AnnaK

  Stosuję Rupafin od 6 m-cy. Potwierdzam z całą stanowczością, że jednym ze skutków ubocznych jest tycie. Przez 20 lat żadnych problemów z nadwagą. Byłam osobą szczupłą. Nie zmieniając żadnych nawyków żywnościowych ani trybu życia przytyłam w sumie 6 kg. Po 2 miesiącach kiedy zorientowałam się, że waga idzie w górę włączyłam intensywne treningi oraz po raz pierwszy przeszłam na dietę. Kilogramów przybywało mimo to miesiąc po miesiącu od samego „patrzenia” na jedzenie. Jestem opuchnięta i chronicznie ospała. Lek skuteczny, ale powoduje przyrost wagi.

  Odpowiedz
 2. Monia

  Po leku cały czas nos zatkany. Zwiększony apetyt plus tycie. Zmęczenie… Lek ma więcej u mnie efektów ubocznych niż to wszystko warte….

  Odpowiedz
 3. Skutki uboczne z ulotki prawdziwe

  Ja po miesiącu zażywania nie widzę poprawy. Za to ciągle mam zatkany nos i tak wysuszoną śluzówkę, że mam krew w nosie – mimo, że nigdy takich problemów nie miałam. Poza tym mimo stosowania diety – od pół roku takiej samej i utrzymującej wagę – oraz intensywnych ćwiczeń kondycyjnych 3 razy w tygodniu przytyłam spokojnie 2-3kg :/

  Odpowiedz
 4. iwona

  u mojego syna pojawiły sie straszne bole glowy po 2 tyg.brania leku.Odstawiamy i zobaczymy jesli bole ustąpią to znaczy ze to od leku

  Odpowiedz
 5. Ewa

  Jeśli chodzi o ten lek, owszem pomaga na swędzenie, ale też Zauważyłam że po nim się tyje, więc od jutra go nie biorę, mimo że nie mam już żadnych krostek. Chodzę na fitnes ćwiczę i nic nie chudne, bo ten lek powoduje tycie, nawet jak nie jem kolacji.

  Odpowiedz
 6. kk

  Nie wiem, czy jest skuteczny- dostałam go na zakończenie leczenia zapalenia zatok, ale faktycznie prztyłam. Już nawet nie wiedziałam od czego i mocno zaczęłam liczyć kalorie (doskonale wiem ile potrzebuję by utrzymywać wagę), a waga wzrosła w ciągu 15 dni o niecałe 1,5 kg 🙁 Mam nadzieję, że po odstawieniu wróci do normy. Nigdy więcej!

  Odpowiedz
 7. Iwona

  Pomógł mi na całoroczny nieżyt nosa, kichanie, łzawienie z oczu. Polecam. Nie zgodzę się co do poprzedniczek, najlepiej zwalać na leki swoją otyłość. Jedyne co to powoduje trochę senność.

  Odpowiedz
  • kmn

   miałem potworne swędzenia na całym ciele. popękana skóra na dłoniach. jedna tabletka rupafinu i jak ręką odjął. aż byłem w szoku. a obżarstwo i hipokryzja to choroby współistniejące. teraz biorę jedna tabletkę na 3 dni i jest ok. polecam

   Cena
   Skuteczność
   Czas działania
   Odpowiedz
 8. Ania

  Witam. Lek pod względem skuteczności , dla mnie rewelacja.Do przeszłego lata nic na mnie nie działało, wszystkie leki dostępne nawet na receptę, nie przynosiły poprawy. Juz po pierwszych dniach z rupafinem , mogłam wyjść normalnie z domu.Niestety skutki uboczne, których w pierwszym okresie zażywania rupafinu, nie zauważyłam, teraz są ewidentne, a mianowicie około 3 kg. na wadze do przodu. Co najważniejsze, rupafin nie wzmaga apetytu , nie czułam zwiększonej ochoty na jedzenie, jestem na diecie bezglutenowej, a czułam, że puchnę i tyję. Niestety tylko on mi pomaga, więc przez najbliższe jeszcze 3 lata będę na niego skazana. Jestem na odczulaniu i szczęście, że to tylko okres wiosenno- letni, od maja do połowy sierpnia .

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 9. Grażyna

  Witam.
  Niestety skutkiem ubocznym przyjmowania Rupafinu jest tycie. W ciagu 2 m-cy przytyłam 4 kg mimo, że ograniczałam jedzenie.

  Odpowiedz
  • Anna Kruszewska

   Owszem tycie Ale tylko w pierwszym roku przytylam 10 kg mi to pasowało Ale po kilku latach stosowania waga zginęła i lek przestał już tak działać niestety musiałam przejść na sterydy do nosa. Ogólnie nie ma skutkow ubocznych. Polecam do krótkiego stosowania .Potem organizm się przyzwyczaja.

   Odpowiedz

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Cena
Skuteczność
Czas działania