Ruskorex

Nazwa łacińska


Działanie


Producent


Kategoria


Postać

Przechowywanie

Specjalności

Czy Ruskorex bez recepty?

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Preparat Ruskorex działa ściągająco, przeciwkrwotocznie, przeciwzapalnie, przeciwobrzękowo, przeciwbólowo i uszczelniająco drobne naczynia. Zawarta w nim ruskogenina – steroidowy glikozyd, występujący naturalnie w myszopłochu kolczastym, Ruscus aculeatus – redukuje przepuszczalność komórek, ma właściwości wazoprotekcyjne, wskutek blokowania receptorów alfa-adrenergicznych, ponadto wykazuje działanie zbliżone do escyny, czyli zmniejsza krzepliwość krwi. Dodatek tetrakainy zaś (pochodnej kwasu para-aminobenzoesowego oraz blokera kanałów sodowych) zapewnia preparatowi silny miejscowo-znieczulający efekt.

W objawach bólu i świądu w okoli­cy odbytu, w stanach zapalnych błony śluzowej odbytnicy, w zapaleniu zakrzepowym guzków krwawniczych, ponadto do łagodzenia świądu odbytu występującego z innych przyczyn. W leczeniu uzupełniającym po operacjach chirurgicznych prze­tok okołoodbytniczych i guzków krwawniczych.
U osób z zaburzeniami czynności serca (arytmie) i z niedociśnieniem tęt­niczym (hipotensją) można stosować wyłącznie po konsultacji z lekarzem. Ekstrakty z myszopłocha kolczastego mogą nasilać skurcze macicy.
Może wystąpić nasilenie działa­nia leków przeciwarytmicznych oraz osłabienie działania sulfonamidów (patrz Biseptol). Antagoniści wapnia  mo­gą osłabiać działanie ruskogeniny.
 Jednorazowa kuracja nie powinna trwać dłużej niż 2 tygodnie. Czopki: 1 czopek 1-2 razy na dobę po 1 czopku po wypróżnieniu. Maść: stoso­wać zewnętrznie na okolicę odbytu 2-3 razy na dobę. 
Czopki – 10 do 20 zł; , maść – 20 do 30 zł.
1 czopek zawiera 25 mg ruskogeniny i chlo­rowodorku tetrakainy; 1 g maści zawiera 10 mg ruskogeniny i 10 mg chlorowo­dorku tetrakainy.
Działania niepożądane
W trakcie stosowania preparatu mogą wystąpić: podrażnienia skóry, zaczerwienienie, pokrzywka, nudności, wymioty, uczucie lekkości w głowie, drgawki, zaburzenia równowagi, spowolnienie i/lub spłycenie oddechu, ból głowy, sztywność szyi, światłowstręt, drętwość skóry w miejscu aplikacji, pieczenie, nerwowość, podniecenie psychiczne, dreszcze, gorączka, zamazany widok, dzwonienie w uszach. Efekty te występują jedynie podczas długotrwałego stosowania leku w dużych dawkach, gdyż wówczas tetrakaina i ruskogenina mogą osiągnąć zbyt duże stężenie we krwi.

Dowiedz się więcej o składzie: , .

Ruskorex a alkohol

Ruskorex u osób starszych(65 lat i więcej)
Ruskorex dla dzieci(do 18 lat)
Ruskorex w ciąży
Ruskorex a karmienie piersią
Ruskorex a prowadzenie pojazdów
Ruskorex refundacja

Ruskorex cena i opakowania

Ruskorex Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum Ruskorex uzyskał ocenę 3.5 z 5 na podstawie 7 opinii

VN:F [1.9.22_1171]
Cena
Skuteczność
Czas działania
Ocena leku: 3.5/5 (7 opinie pacjentów)7 komentarzy Ruskorex

 1. Rusk

  Stosuje od tygodnia, zamiast poprawy stan jedynie się pogorszył. Nie polecam.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 2. Jack

  Polecam, chociaż na początku bardzo piekło – pomogło

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 3. Ewa

  Dziwne ale po zastosowaniu czopka odczuwam ból , w ogóle nie znieczula. Nie jestem zadowolona, drogie i nie skuteczne.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 4. Jedrek

  Kilka dni temu pojawiły się u mnie hemoroidy. Ból niesamowity. Stosowałem jakieś czopki+maść która ubrudziła mi okropnie bieliznę, którą nie wiem czy dopiorę. Poszedłem do lekarza. Przepisał mi tabletki i maść RUSKOREX. Pierwszego dnia maść delikatnie znieczuliła miejsce. Kolejne dni było już co raz lepiej. Połączenie czopków i maści tej firmy jak dla mnie działają cuda 🙂 Zaczynam powoli zapominać o problemie i bólu jaki towarzyszył podczas korzystania z toalety(dziś mija drugi dzień pełnej kuracji). Dodam jeszcze że do tego zestawu dostałem tabletki Cyclo3Fort 4xdziennie.
  Polecam

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 5. Anonim

  Jestem 43 letnim mężczyzną chorującym na hemoroidy. Ruskorex brałem podczas jednej kuracji, raz dziennie. Stosowałem lek/preparat przez: 7 dni w dawce: 1 czopków. Dostałem od proktologa receptę na dwa leki ruskorex-czopki i lidoposterisan maść i juz na drugi dzień normalnie funkcjonowałem polecam te środki. Skutki uboczne oceniam na minimalne. Ruskorex w mojej opinii jest łatwy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 6. Anonim

  Jestem 45 letnim mężczyzną chorującym na hemoroidy. Ruskorex dopiero zaczynam stosować, kilka razy na dzień. Stosowałem lek/preparat przez: 12 dni w dawce: 5 ml(mililitrów). Maść używam od tygodnia i musze powiedzieć że jest ok, ten składnik znieczulający naprawdę pomaga. Nie zauważyłem u siebie skutków ubocznych. Ruskorex w mojej opinii jest łatwy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 7. Anonim

  Jestem 38 letnią kobietą chorującą na hemoroidy. Ruskorex brałam podczas jednej kuracji, kilka razy na dzień. Stosowałam lek/preparat przez: 362 dni w dawce: 1 czopków. Dobrze łagodzi skutki (i maść i czopki) ale nie usuwa hemoroidów,. Nie zauważyłam u siebie skutków ubocznych. Ruskorex w mojej opinii jest łatwy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Cena
Skuteczność
Czas działania