Rutimal C

Nazwa łacińska


Działanie


Producent


Kategoria


Postać

Specjalności

Opis leku:

Działanie suplementu i ulotka

Witamina C i rutyna: Klasyczne połączenie dwóch substancji wykazujących synergizm w działaniu. Rutyna chroni witaminę C przed zbyt szybkim rozkładem w ustroju dodatkowo zmniejszając przepuszczalność i poprawiając stan drobnych naczyń krwionośnych. Kwas askorbinowy działa wybitnie antyoksydacyjnie, stymuluje układ odpornościowy i jest szeroko stosowany w prewencji objawów przeziębienia i grypy. Więcej informacji, patrz: RUTYNA + WITAMINA C.

Składniki i ich działanie:

Sproszkowany owoc maliny: Bogaty w witaminy (C, E, z grupy B), kwasy organiczne i substancje mineralne (potas, magnez, żelazo). Oprócz właściwości odżywczych owoce malin działają napotnie, przeciwbakteryjnie i lekko przeciwbiegunkowo. Właśnie dzięki swoim właściwościom przeciwgorączkowym (pobudzanie gruczołów potowych i obniżenie temperatury ciała) są zalecane w stanach gorączkowych. Wspomagająco stosowane są też w objawach przeziębienia i grypy.

Zapobieganie i suplementacja wspomagająca w stanach przeziębienia, grypy przebiegających z podwyższoną temperaturą ciała szczególnie w okresach ze zwiększoną zachorowalnością. Uszczelnianie naczyń krwionośnych.
Nadwrażliwość lub uczulenie na którykolwiek ze składników preparatu.
Nasilenie działania doustnych leków przeciwzakrzepowych.
Osłabienie skuteczności antybiotyków aminoglikozydowych, tetracyklin, sulfonamidów, trójpierścieniowych leków przeciwdepresyjnych (TLPD).
Nasilenie działania leków nasercowych, hipotensyjnych, niesteroidowych leków przeciwzapalnych.
Zwiększone wchłanianie żelaza z przewodu pokarmowego.
W dużych dawkach może zmniejszyć wydalanie leków o charakterze kwasowym (np. salicylany, fenylbutazon, pochodne kwasu barbiturowego), a zwiększyć usuwanie leków zasadowych (np. kodeiny, imipraminy).
Stosowanie bardzo dużych dawek razem z sulfonamidami daje ryzyko wytrącania się soli wapniowych w świetle kanalików nerkowych i krystalurii.
Zaleca się przyjmowanie 1 tabletki dwa razy na dobę, najlepiej w trakcie posiłku.
Od 10,80 zł
1 tabletka zawiera:
Witamina C: 60 mg
Sproszkowany owoc maliny: 10 mg
Rutozyd (Rutyna): 9,5 mg
Działania niepożądane
Tylko przy znacznym przekroczeniu zalecanych dawek. Możliwe nudności, bóle brzucha, zwiększone wydalanie moczu.

Dowiedz się więcej o składzie: , .

Rutimal a alkohol

Rutimal u osób starszych(65 lat i więcej)
Rutimal dla dzieci(do 18 lat)
Rutimal w ciąży
Rutimal a karmienie piersią
Rutimal a prowadzenie pojazdów
Rutimal refundacja

Rutimal cena i opakowania

Rutimal Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum Rutimal C uzyskał ocenę 4.7 z 5 na podstawie 2 opinii

VN:F [1.9.22_1171]
Cena
Skuteczność
Czas działania
Ocena leku: 4.7/5 (2 opinie pacjentów)2 komentarze Rutimal C

 1. Anonim

  Jestem 40 letnim mężczyzną chorującym na niedobór witaminy c. Rutimal C dopiero zaczynam stosować, kilka razy na dzień. Stosowałem lek/preparat przez: 3 dni w dawce: 2 tabletek. Polecono mi ten produkt na niedobór witaminy C. Jak na razie wszystko idzie w dobrą stronę. Nie zauważyłem u siebie skutków ubocznych. Rutimal C w mojej opinii jest wyjątkowo łatwy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 2. Anonim

  Jestem 24 letnią kobietą chorującą na brak witaminy c. Rutimal C brałam kilkakrotnie podczas różnych kuracji, raz dziennie. Stosowałam lek/preparat przez: 27 dni w dawce: 1 tabletek. Lek bardzo dobry na brak witaminy C, uzupełnia witaminę migiem i do tego jest na składnikach naturalnych. Skutki uboczne oceniam na minimalne. Rutimal C w mojej opinii jest wyjątkowo łatwy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Cena
Skuteczność
Czas działania