Rutinacea med

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Dzięki zawartości wyciągu z czystka wyrób może zmniejszać ryzyko zachorowania na przeziębienie lub grypę.
Za część schorzeń górnych dróg układu oddechowego odpowiadają szczepy patogennych bakterii. Polifenole zawarte w wyciągu z czystka osadzają się na błonie śluzowej jamy ustnej, gardła i przełyku. Mają one zdolność łączenia się z białkami błony, ale także białkami bakteryjnymi tworząc z nimi połączenia kompleksowe. W wyniku utworzenia takiego połączenia bakteria nie ma możliwości pokonania bariery ochronnej błony śluzowej i wniknięcia do wewnątrz organizmu.
Niestety większość infekcji okresów jesienno-zimowych jest wywoływane przez wirusy, przed których wnikaniem nie chronią składniki wyrobu. Ponadto bakterie mogą wnikać także przez błonę śluzową nosa, a nie tylko jamę ustną i gardło. Więcej informacji, patrz: MEDICITUM
Wyciąg z czystka, dodatek witaminy C i rutozyd mają również działanie przeciwzapalne, zmniejszające przepuszczalność naczyń i stymulujące organizm do walki z zakażeniem.

Okresy zwiększonej zachorowalności na choroby górnych dróg oddechowych.
Nadwrażliwość lub uczulenie na czystek lub inne składniki wyrobu.
Polifenole dostające się do żołądka mogą utrudniać wchłanianie innych, przyjmowanych w tym samym czasie leków. Należy zachować przynajmniej 2h przerwy pomiędzy przyjęciem wyrobu, a innych leków.
Zaleca się przyjmowanie 2 tabletek 4x dziennie.
brak danych
wyciąg suchy z czystka, witamina C, rutozyd, substancje stabilizujące i wypełniające
Wyrobu nie należy stosować przewlekle. W przypadku pogorszenia lub braku poprawy po 2-3 dniach stosowania należy zasięgnąć porady lekarza lub farmaceuty.

Dowiedz się więcej o składzie: .

Rutinacea a alkohol

Rutinacea u osób starszych(65 lat i więcej)
Rutinacea dla dzieci(do 18 lat)
Rutinacea w ciąży
Rutinacea a karmienie piersią
Rutinacea a prowadzenie pojazdów
Rutinacea refundacja

Rutinacea cena i opakowania

Rutinacea Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum
Brak opinii. Ten lek czeka na Twoją opinię. Jeśli masz pytanie odnośnie działania tego leku zadaj je na forum o lekach.Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Cena
Skuteczność
Czas działania