Rutoven

Nazwa łacińska


Działanie


Producent


Kategoria


Produkty podobne

Lioton żel
Troxerutin (żel)
Venescin

Postać

Przechowywanie

Specjalności

Czy Rutoven bez recepty?

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Rutoven zawiera jako substancję czynną trokserutynę (związek z grupy okserutyn) będącą zarazem hydroksyetylową pochodną rutyny, która występuje naturalnie w japońskim drzewie Styphnolobium japonicum L. Ze względu na swoją charakterystyczną budowę flawonową, trokserutyna działa ochronnie na naczynia żylne, zmniejsza przepuszczalność ścian naczyń włosowatych, działa przeciwobrzękowo i przeciwwysiękowo, poprawia elastyczność oraz stan napięcia ścian naczyń żylnych, ponadto zmniejsza zastój żylny w kończynach dolnych. Preparat do stosowania miejscowego, chroniący ściany naczyń krwionośnych i wzmacniający naczynia włosowate.

Pomocniczo w przewlekłej niewydolności żylnej, w tym z towarzyszącymi obrzękami podudzi; w żylakach kończyn dolnych i odbytu, zmia­nach troficznych podudzi, do których do­chodzi w przebiegu zaburzeń krążenia żylnego; w zespole pozakrzepowym; w stanach po zabiegach operacyjnych i obliteracji (zamknięcia) żylaków; w okuli­styce (zmiany w siatkówce oka w przebie­gu m.in. cukrzycy – retinopatia cukrzy­cowa, nadciśnienia tętniczego – retino­patia nadciśnieniowa, miażdżycy – retinopatia miażdżycowa; krwotoki i wy­lewy do siatkówki; niedokrwienie siat­kówki). Zapobiegawczo dla przeciwdzia­łania odczynom popromiennym ze stro­ny błon śluzowych i naczyń w radiotera­pii przeciwnowotworowej, w nadmiernej skłonności do wybroczyn i krwawień.
Preparatu nie wolno stosować w przypadku uczulenia na jakikolwiek jego składnik. Nie wolno stosować preparatu w trakcie karmienia piersią i w ciąży.
Nie znaleziono
Tabletki: 2 do 3 razy na dobę do 2 tabletek po posiłkach. Żel smarować 2 razy dziennie.
Cena tabletek: 10-20 zł. Cena żelu: 5-10 zł.
60 tabletek powlekanych, 1 tabletka zawiera 150 mg trokserutyny; 30 g żelu, 1 g zawiera 20 mg trokserutyny.
Działania niepożądane
W trakcie stosowania tego preparatu, w rzadkich przypadkach może dojść do zaczerwienienia skory, wystąpienia nudności, wymiotów, pokrzywki i duszności.

Dowiedz się więcej o składzie: .

Rutoven a alkohol

Rutoven u osób starszych(65 lat i więcej)
Rutoven dla dzieci(do 18 lat)
Rutoven w ciąży
Rutoven a karmienie piersią
Rutoven a prowadzenie pojazdów
Rutoven refundacja

Rutoven cena i opakowania

Rutoven Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum
Brak opinii. Ten lek czeka na Twoją opinię. Jeśli masz pytanie odnośnie działania tego leku zadaj je na forum o lekach.Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Cena
Skuteczność
Czas działania