Salicortex

Nazwa łacińska


Działanie


Producent


Kategoria


Postać

Przechowywanie

Specjalności

Czy Salicortex bez recepty?

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Salicortex to preparat zawierający korę wierzby (Salicis cortex). Surowiec ten zawiera zespół glikozydów salicylowych: salicynę, salikortynę, salirepozyd i inne. W organizmie glikozydy te są przekształcane do kwasu salicylowego. Kwas salicylowy, będący inhibitorem enzymów cyklooksygenazy 1 i 2 (COX-1 i COX-2), hamuje wydzielanie mediatorów zapalenia – prostaglandyn. Wykazuje działanie przeciwbólowe, przeciwgorączkowe i przeciwzapalne. Jego działanie objawia się po długotrwałym stosowaniu. 

Salicortex jest wskazany w bólach głowy, gorączce w przebiegu przeziębienia oraz w bólach kostno-stawowych o niewielkim nasileniu.
Przeciwwskazania to: nadwrażliwość na korę wierzby, salicylany, niesteroidowe leki przeciwzapalne lub którekolwiek z substancji pomocniczych, astma, czynna choroba wrzodowa, ciąża w trzecim trymestrze, ciężka niewydolność wątroby lub nerek, zaburzenia krzepnięcia krwi. Nie stosować u dzieci poniżej 18 roku życia.
Kora wierzby może nasilać działanie leków przeciwzakrzepowych, jak acenokumarol i warfaryna.
Należy przyjmować doustnie jedną tabletkę trzy razy dziennie po posiłku.
Cena za opakowanie zawierające 60 tabletek waha się w granicach 15-20 zł.
1 tabletka zawiera: substancje czynne: kora wierzby (Salicis cortex) – 330 mg (glikozydy fenolowe w ilości 20 mg w przeliczeniu na salicynę); substancje pomocnicze: skrobia ziemniaczana, bezwodny koloidalny dwutlenek krzemu
Nie należy stosować produktu w przypadku ostrych stanów zapalnych. Jeśli gorączka przekroczy 39 stopni, należy zasięgnąć porady lekarza. Nie stosować jednocześnie z innymi niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi bez konsultacji z lekarzem.
Działania niepożądane
Działania niepożądane, które mogą wystąpić podczas stosowania kwasu salicylowego to: objawy nadwrażliwości (astma, pokrzywka, świąd, wysypka, wykwit), objawy ze strony układu pokarmowego (nudności, wymioty, bóle brzucha, biegunka), wrzody żołądka i dwunastnicy, krwawienia.

Dowiedz się więcej o składzie: .

Salicortex a alkohol

Salicortex u osób starszych(65 lat i więcej)
Salicortex dla dzieci(do 18 lat)
Salicortex w ciąży
Salicortex a karmienie piersią
Salicortex a prowadzenie pojazdów
Salicortex refundacja

Salicortex cena i opakowania

Salicortex Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum Salicortex uzyskał ocenę 4.3 z 5 na podstawie 1 opinii

VN:F [1.9.22_1171]
Cena
Skuteczność
Czas działania
Ocena leku: 4.3/5 (1 opinia pacjentów)1 opinia o Salicortex

 1. Anonim

  Jestem 35 letnią kobietą chorującą na dolegliwościach reumatyczne. Salicortex dopiero zaczynam stosować, kilka razy na dzień. Stosowałam lek/preparat przez: 9 dni w dawce: 1 tabletek. Lek dobry na dolegliwościi reumatyczne ale nie tylko, ponieważ jest dobry na gorączkę i przeziębienia. Lek nie jest drogi a do tego dużo tabletek. Polecam. Skutki uboczne oceniam na minimalne. Salicortex w mojej opinii jest łatwy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Cena
Skuteczność
Czas działania