Saridon

Nazwa łacińska


Działanie


Producent


Kategoria


Produkty podobne

No-Spa tabletki
Apap extra tabletki
Cefalgin
Rutinoscorbin
Metafen
Nurofen Ultima

Postać

Przechowywanie

Specjalności

Czy Saridon bez recepty?

Inne nazwy

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Preparat o działaniu przeciwbólowym, przeciwgorączkowym i przeciwzapalnym, a także (dzięki obecności kofeiny) wykazuje dzia­łanie pobudzające na ośrodki: oddechowy, naczyniowo-ruchowy i nerwu błędnego przez co poprawia ogólne samopoczucie i znosi objawy zmęczenia towarzyszące chorobom przeziębieniowym. Ze względu na poważne działania niepożądane związane z zawartością propyfenazonu zalecany jedynie do doraźnego, krótkotrwałego stosowania. Czytaj również: CEFALGIN.

Preparat stosowany jest w przeziębieniach i w bólach różnego po­chodzenia (bóle głowy, zębów, uszu, miesiączkowe).
Uczulenie na paracetamol, kofeinę, propyfenazon lub inne leki pochodne pirazolonu, zaburzenia czynności wątroby lub nerek, skłonność do niedokrwistości lub zmniejszonej liczby krwinek białych we krwi, niewydolność krążenia, porfiria. Ze względu na zawartość kofeiny lek nie powinien być stosowany przez chorych na nadciśnienie, chorobę niedokrwienną serca, chorobę wrzodową żołądka lub dwunastnicy i z zaburzeniami rytmu serca. Bezwzględnie nie wolno stosować preparatu u dzieci, unikać podawania u osób starszych. Podczas stosowania leku nie wolno pić alkoholu.
Preparat nasila działanie doustnych leków przedwzakrzepowych. Stosowane z lekami hamującymi rozkład paracetamolu w wątrobie (np. niektóre leki nasenne, leki przeciwpadaczkowe), zwiększa ryzyko uszkodzenia wątroby. Inhibitory MAO nasilają działanie leku. Uwaga! Preparat należy ostrożnie stosować w przebiegu ciężkie], niewyrównanej niewydolności oddechowej.
Przyjmować po posiłku. Dorośli: do 3 razy na dobę po 1-2 tabletki; dzieci powyżej 12. roku życia: do 3 razy na dobę po 1/2-1 tabletki.
Cena od 5 do 10 zł.
10 tabletek, 1 tabletka zawiera 150 mg propyfenazonu, 250 mg paracetamolu, 50 mg kofeiny.
Lek może powodować nudności, wymioty, bóle brzucha, biegunkę, zmiany na skórze (rumień, pokrzywka), uczucie zmęczenia, senność, bóle i zawroty głowy. Mogą wystąpić nudności, wymioty, zaburzenia trawienia, skórne reakcje uczuleniowe (pokrzywka, wysypka). Stosowany w dużych dawkach może upośledzić czynność wątroby oraz nerek, wywołać żółtaczkę i wyjątkowo zaburzenia układu nerwowego. Propyfenazon nawet po jednorazowej dawce może uszkadzać szpik kostny i wywołać zaburzenie powstawania krwinek białych (charakteryzujące się gorączką, bólem gardła, owrzodzeniem błon śluzowych, uogólnionymi zakażeniami, martwicą skóry twarzy i ramion) lub też rozpad krwinek czerwonych (zażółcenie białkówek oczu i skóry). Niekiedy może dojść do wstrząsu lub niewydolności nerek i wątroby. Kofeina może wywoływać zaburzenia zasypiania, pobudzenie, drżenie rąk oraz nasilać dolegliwości związane z chorobą wrzodową.

Dowiedz się więcej o składzie: , , .

Saridon a alkohol

Saridon u osób starszych(65 lat i więcej)
Saridon dla dzieci(do 18 lat)
Saridon w ciąży
Saridon a karmienie piersią
Saridon a prowadzenie pojazdów
Saridon a grejpfrut
Saridon a doping
Saridon refundacja

Saridon cena i opakowania

Saridon Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum Saridon uzyskał ocenę 3.8 z 5 na podstawie 2 opinii

VN:F [1.9.22_1171]
Cena
Skuteczność
Czas działania
Ocena leku: 3.8/5 (2 opinie pacjentów)1 opinia o Saridon

 1. Anonim

  Jestem 27 letnim mężczyzną chorującym na ból pooperacyjny. Saridon brałem podczas jednej kuracji, kilka razy na dzień. Stosowałem lek/preparat przez: 5 dni w dawce: 1 tabletek. Nie dawno temu miałem operację i ból pooperacyjny był czasem nie do wytrzymania. Po tych tabletkach dopiero ustąpił jest naprawdę dobrym lekiem. Polecam. Skutki uboczne oceniam na minimalne. Saridon w mojej opinii jest łatwy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Cena
Skuteczność
Czas działania