Sedam

Nazwa łacińska


Działanie


Producent


Kategoria


Produkty podobne

Lexotan

Postać

Przechowywanie

Specjalności

Czy Sedam jest bez recepty?

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Bromazepam, będący substancją czynną preparatu jest lekiem psychotropowym z grupy benzodiazepin. Działa poprzez receptor benzodiazepinowy, modulując aktywność kanałów chlorkowych. Zmniejsza napięcie psychiczne, pobudzenie i lęk. Działa uspokajająco i nasennie. Wykazuje dodatkowe działania przeciwdrgawkowe i miorelaksujące.

Zaburzenia lękowe uogólnione wymagające leczenia farmakologicznego. Lęki towarzyszące przewlekłym chorobom organicznym ośrodkowego układu nerwowego. Skuteczny w leczeniu zaburzeń adaptacyjnych oraz w zespole pourazowym.
Przeciwwskazaniem jest nadwrażliwość na substancję czynną preparatu, uzależnienie od alkoholu, narkotyków lub leków. Nie powinno się stosować Sedamu razem z lekami nasennymi, przeciwbólowymi, przeciwdepresyjnymi, solami litu. Lek przeciwwskazany w ciężkiej niewydolności oddechowej, zespole bezdechu sennego, w ciężkiej niewydolności wątroby, jaskrze z zamykającym kątem przesączania. Lek przeciwwskazany u dzieci i młodzieży.
Może wystąpić nasilenie działania w przypadku stosowania w połączeniu z neuroleptykami, lekami przeciwdepresyjnymi, uspokajającymi, nasennymi, przeciwbólowymi (opioidowymi), przeciwdrgawkowymi, znieczulającymi, alkoholem. Benzodiazepiny mogą zmniejszać skuteczność lewodopy; zwiększać stężenie digoksyny w osoczu. Palenie tytoniu może osłabiać działanie sedatywne benzodiazepin. Nie stosować w ciąży i w trakcie karmienia piersią.
 Doustnie. Dawka powinna być ustalana indywidualnie przez lekarza. Lekarz powinien ustalić najmniejszą skuteczną dla pacjenta dawkę w jak najkrótszym czasie stosowania.
W leczeniu ambulatoryjnym początkowo 3mg jedna godzina przed snem, w razie potrzeby zwiększyć dawkę do 6mg jednorazowo. Działanie tak przyjętej dawki często utrzymuje się również nazajutrz i nie ma konieczności przyjmowania leku w ciągu dnia (w razie konieczności podać 1,5 – 3mg). Po dwóch tygodniach terapii należy spróbować zmniejszyć dawkę, aby przekonać się czy dalsze stosowanie leku jest konieczne. Maksymalny czas trwania terapii to 8-12 tygodni.  
30 tabletek,1 tabletka zawiera 3 mg lub 6 mg bromazepamu.
Stosowanie pochodnych benzodiazepin może prowadzić do rozwoju uzależnienia, zarówno fizycznego jak i psychicznego. Ryzyka rozwoju uzależnienia jest tym większe im większa dawka leku i dłuższy czas terapii. Lek należy odstawiać stopniowo, aby uniknąć zespołu odstawienia (bezsenność, zmęczenie, bóle głowy, niepokój). Podczas terapii pochodnymi benzodiazepin nie pić alkoholu. Ze względu na zwiększone ryzyko prób samobójczych, nie należy stosować Sedamu jako jedynego leku w terapii depresji lub lęku związanego z depresją (zalecana terapia skojarzona). Nie stosować w leczeniu lęków i stresów dnia codziennego.  

Dowiedz się więcej o składzie: .

Sedam a alkohol

Sedam u osób starszych(65 lat i więcej)
Sedam dla dzieci(do 18 lat)
Sedam w ciąży
Sedam a karmienie piersią
Sedam a prowadzenie pojazdów
Sedam refundacja

Sedam cena i opakowania

Sedam Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum Sedam uzyskał ocenę 4.6 z 5 na podstawie 3 opinii

VN:F [1.9.22_1171]
Cena
Skuteczność
Czas działania
Ocena leku: 4.6/5 (3 opinie pacjentów)4 komentarze Sedam

 1. maria

  Sedam jest lekiem wyjąkowo skutecznym. w przypadku stresujących sytuacji uspokaja łagodnie i nie zamula pacjenta, co przede wszystkim jest przydatne podćzas ważnych wystąpień publicznych

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 2. lomonka

  Sedam jest batdzo skuteczy wycisza całkowicie i znikają objawy

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 3. candyman

  Lek jest skuteczny, dobrze wycisza irelaksuje.Skutki ubuczne znikome,Cena niestety nie jest niska.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Cena
Skuteczność
Czas działania