Selsun Blue

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Szampon przeznaczony do pielęgnacji skóry narażonej na częste występowanie łupieżu – przeciwdziała objawom tej dolegliwości i zapobiega jej nawrotom. Zawiera siarczek selenu, który wykazuje silne działanie przeciwgrzybicze, ponadto hamuje nadmierne złuszczanie naskórka, zaczerwienienie i świąd. Regularne stosowanie preparatu Selsun blue łagodzi swędzenie i zmniejsza łojotok – może być stosowany również w przypadku osób z nadmierną aktywnością gruczołów łojowych głowy. Dzięki dodatkowi kwasu cytrynowego, kosmetyk ten ma przyjemny, świeży zapach.

Pielęgnacja skóry głowy w przypadku wystąpienia łupieżu, świądu lub chorób o podłożu grzybicznym.
Nadwrażliwość na jakikolwiek składnik preparatu.
Preparat nie wykazuje żadnych interakcji.
Małą ilość szamponu nanieść na mokre włosy i delikatnie wmasować aż do uzyskania gęstej piany. Pozostawić na głowie przez 2-3 minuty, następnie dokładnie spłukać dużą ilością wody.
Około 29 zł.
Woda, etoksylowany laurylosiarczan sodu, bentonit, dwutlenek tytanu, siarczek selenu, fosforan sodu, hydantoina DMDM, kwas cytrynowy, CI 42051, chlorek sodu, wodorotlenek sodu.
Działania niepożądane
Rzadko występują reakcje alergiczne jak zaczerwienienie w miejscu aplikacji, swędzenie czy pieczenie. Etoksylowany laurylosiarczan sodu w dużych ilościach może doprowadzić do wysuszenia i popękania skóry.

Dowiedz się więcej o składzie: .

Selsun a alkohol

Selsun u osób starszych(65 lat i więcej)
Selsun dla dzieci(do 18 lat)
Selsun w ciąży
Selsun a karmienie piersią
Selsun a prowadzenie pojazdów
Selsun refundacja

Selsun cena i opakowania

Selsun Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum Selsun Blue uzyskał ocenę 4.2 z 5 na podstawie 10 opinii

VN:F [1.9.22_1171]
Cena
Skuteczność
Czas działania
Ocena leku: 4.2/5 (10 opinie pacjentów)10 komentarzy Selsun Blue

 1. onrorob@gmail.com

  Dlaczego nie ma w polskich aptekach SELSUN do WŁOSÓW TŁUSTYCH ! Od kilku lat szukam !
  Przywoziłem kiedyś z zagranicy SELSUN leczniczy bez ,, ulepszaczy zapachowych ” tańszy i lepszy / kolor beżowy/
  Dlaczego ,,NASI CWANI HANDLOWCY ” wciskają drożyznę nieskuteczną ?

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 2. Anonim

  Jestem 53 letnią kobietą chorującą na łojotok,łupież. Selsun Blue brałam kilkakrotnie podczas różnych kuracji, kilka razy w miesiącu. Stosowałam lek/preparat przez: 2586 dni w dawce: 10 ml(mililitrów). To najlepszy szampon na moją dolegliwość,a przetestowałam już wiele.Polecam!Napewno pomoże. Nie zauważyłam u siebie skutków ubocznych. Selsun Blue w mojej opinii jest wyjątkowo łatwy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 3. Anonim

  Jestem 28 letnią kobietą chorującą na azs. Selsun Blue brałam podczas 2 kuracji, raz dziennie. Stosowałam lek/preparat przez: 10 dni w dawce: 250 ml(mililitrów). Najlepiej to działa na srebrne łańcuszki;). Skutki uboczne oceniam na umiarkowane. Selsun Blue w mojej opinii jest łatwy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 4. Anonim

  Jestem 24 letnią kobietą chorującą na azs. Selsun Blue brałam podczas jednej kuracji, raz dziennie. Stosowałam lek/preparat przez: 2 dni w dawce: 125 ml(mililitrów). Na mnie nie dziala ten szampon, odwrotnie mam przesuszoną po nim skórę. Skutki uboczne oceniam na umiarkowane. Selsun Blue w mojej opinii jest łatwy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 5. Anonim

  Jestem 42 letnim mężczyzną chorującym na azs. Selsun Blue brałem podczas 2 kuracji, kilka razy w miesiącu. Stosowałem lek/preparat przez: 9 dni w dawce: 125 ml(mililitrów). Profilaktycznie kilka razy w miesiącu żeby pod kontrolą ten azs utrzymywać. Nie zauważyłem u siebie skutków ubocznych. Selsun Blue w mojej opinii jest łatwy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 6. Anonim

  Jestem 26 letnią kobietą chorującą na azs. Selsun Blue brałam podczas jednej kuracji, raz dziennie. Stosowałam lek/preparat przez: 2 dni w dawce: 125 ml(mililitrów). Plamy zaczynają znikać po tygodniu uzytkowania, skóra się trochę przesusza. Skutki uboczne oceniam na umiarkowane. Selsun Blue w mojej opinii jest łatwy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 7. Anonim

  Jestem 32 letnim mężczyzną chorującym na azs. Selsun Blue brałem podczas 2 kuracji, kilka razy w tygodniu. Stosowałem lek/preparat przez: 9 dni w dawce: 250 ml(mililitrów). Tak zwany pewniak w mojej apteczce. Nie zauważyłem u siebie skutków ubocznych. Selsun Blue w mojej opinii jest wyjątkowo łatwy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 8. Anonim

  Jestem 34 letnim mężczyzną chorującym na atopowe zapalenie skóry. Selsun Blue brałem kilkakrotnie podczas różnych kuracji, kilka razy w tygodniu. Stosowałem lek/preparat przez: 9 dni w dawce: 1 saszetek. Stosuję go od 2 lat i mogę z czystym sumieniem go wszytkim polecić. Nie zauważyłem u siebie skutków ubocznych. Selsun Blue w mojej opinii jest łatwy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 9. Anonim

  Jestem 26 letnią kobietą chorującą na łupież. Selsun Blue brałam kilkakrotnie podczas różnych kuracji, kilka razy w miesiącu. Stosowałam lek/preparat przez: 1 dni w dawce: 125 ml(mililitrów). Szampon bardzo dobry, nie takie dobre jest to,że jak się go nie zmyje dokładnie to może zabrudzić ubranie że trudno to potem doprać. Skutki uboczne oceniam na minimalne. Selsun Blue w mojej opinii jest łatwy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 10. Anonim

  Jestem 23 letnim mężczyzną chorującym na łupież. Selsun Blue brałem kilkakrotnie podczas różnych kuracji, kilka razy w tygodniu. Stosowałem lek/preparat przez: 0 dni w dawce: 125 ml(mililitrów). Dodaj Twoją opinię. Nie zauważyłem u siebie skutków ubocznych. Selsun Blue w mojej opinii jest łatwy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Cena
Skuteczność
Czas działania